Батальйон "Закордон": Як голова Дніпропетровської міграційної служби пов'язаний із каналами незаконної втечі з України, - журналістське розслідування

СБУ щодня блокує канали незаконної втечі з України військовозобов'язаних, заарештовуючи причетних до них шахраїв з усієї країни. На Дніпропетровщині таке зростання шахрайства пов'язують із новим головою Міграційної служби Дніпропетровської області Богданом Чегілем. Про це йдеться у сюжеті телеканалу "Дніпро NEWS", передають Патріоти України.

Видання нагадує, що у період його роботи у Мелітопольському ДБР його відсторонили від посади через службове розслідування. "Кількість українців охочих "переправитися" через кордон нелегально тільки росте. … Днями СБУ заблокувала ще чотири канали втечі ухилянтів за кордон. У середньому "прайс" становив від 1,5 до 8 тисяч доларів з особи, залежно від регіону проживання", – йдеться у матеріалі.

У сюжеті видання задається питанням: "Куди дивиться обласна Міграційна служба?" і підвищення рівня міграційних злочинів пов'язує з її новим очільником, який обійняв посаду у грудні 2021 року.

"Цікавим у біографії Богдана Чегіля є саме період його роботи у Мелітопольській ДБР – від цієї посади його відсторонили, через службове розслідування", – стверджують журналісти.

Зазначається, що будучи заступником директора, Чегіль закрив справу "Мелітопольського олійноекстракційного заводу", який став героєм конвертаційної афери на 81 млн грн. Через те, що закриття справи було незаконним, Чегіля усунули від роботи у ДБР.

"Свого часу "Мелітопольський олійноекстракційний завод" став героєм конвертаційної афери. В ході досудового розслідування встановлено, що особи отримали за грошову винагороду паспорти громадян України та ідентифікаційні коди, зареєструвались у якості фізичних осіб-підприємців і діяли в інтересах заводу. Створили 46 фіктивних ФОПів, відкрили у відділенні "ОТП Банку" розрахункові рахунки конвертували упродовж 2016-2019 років грошові кошти товариства у готівку у сумі 81 360 539 грн. Богдан Чегіль чомусь закриває цю справу, будучи заступником директора Мелітопольського ДБР. І повертає заводу вилученої у нього готівки на суму 17 мільйонів гривень та 700 000 доларів. На думку тодішнього в.о. директора ДБР пана Соколова закриття кримінального провадження було незаконним, та більше – частина грошей зникла. Тому пана Чегіля відсторонили", – йдеться у сюжеті.

З травня 2020 року по червень 2021 року чиновник через суд намагався скасувати накази про службове розслідування, але марно. А у грудні 2021 року Богдан Чегіль обійняв посаду голови Міграційної служби у Дніпропетровській області.

Також журналісти стверджують, що крім скандальної біографії, Чегіль є власником чималої кількості майна, яке на нього не зареєстроване. Чи законно воно зароблено, журналісти поцікавились через запит у самого голови Міграційної служби Дніпропетровської області. Однак отримали відповідь, що такі питання не відносяться до його компетенції. Тепер представники ЗМІ чекають на відповідь з Києва.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...