"Генеральний прокурор Ірина Венедіктова фактично визнала законність націоналізації "ПриватБанку", і її виступ однозначно вказує на позицію держави в цьому правовому спорі: не віддавати Коломойському і власникам депозитів жодних коштів "Привату", - написав Бутусов.
Також Венедіктова не збирається повертати Суркісам кошти з депозитів у розмірі 250 млн доларів.
"Сім'я позивачів (маються на увазі Суркіси. - Ю.Б.) під час націоналізації "ПриватБанку" потрапила під ознаки пов'язаних з банком осіб, з усіма визначеними законодавством наслідками. До них був застосований загальноєвропейський механізм "bail-in". Він дозволяє врегулювати неплатоспроможність банків або її високу ймовірність за рахунок внутрішніх джерел, зокрема, шляхом списання власних коштів акціонерів (Коломойського, Боголюбова - Ю.Б.)", - сказала Венедіктова.
Процедура bail-in - нова для нашої банківської системи. Це не покарання і не санкції, а заходи, покликані стимулювати власників банку і пов'язаних з банком осіб не обнуляти активи і утримувати банк на плаву, підкреслює Офіс Генерального прокурора.
"Фактично Венедіктова визнала законність дій Нацбанку в 2016-му році", - зазначає Бутусов.
Журналіст робить висновок, що держава не змінить позицію в справі "ПриватБанку" і продовжить курс на виконання вимог МВФ.
"Таке трактування Венедіктовою справи "ПриватБанку" показує, що позиція держави чітко визначена. Тепер будь-яка зміна цієї позиції призведе до скандалу", - підсумував Бутусов.
У нідерландському місті Роттердам сталася містична історія — водій автобуса з колегою побачив дивну жінку на відеозаписі, яка начебто сиділа в салоні в момент зйомки. Та коли вони глянули всередину салону, там нікого не було, передають Патріоти Україн...
Росіяни досить активно та масово використовують дрони на оптоволокні. Однак напередодні Дня перемоги Україна атакувала завод, на якому виготовляли унікальні оптоволоконні системи, нагадують Патріоти України. Командир 429 окремого полку безпілотних сист...