Бояться погіршення ситуації: В Європі занепокоєні зупинкою американської допомоги Україні, - ЗМІ

Західні партнери України занепокоєні ситуацією в США, де через внутрішню політичну боротьбу вже було поставлено під сумнів військову допомогу Україні. В Європі побоюються, що США почнуть дрейфувати до ізоляціонізму та зосередженості на внутрішній політиці. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.

За словами європейського високопосадовця, який побажав залишитися неназваним, ситуація з американською допомогою Україні викликає занепокоєння та потребує швидкого вирішення. За його словами, Путін та інші агресори можуть стати сміливішими через відсутність непохитної підтримки Заходу. Ще один топ-чиновник, якого видання називає "одним з лідерів ЄС", прогнозує подальше погіршення цієї ситуації із наближенням виборів у США.

"Більшість із нас, тих, хто підтримує Україну, це застало зненацька. Це могло викликати піднесення в тих країнах, які не підтримують Україну або бажають їй чогось іншого, окрім перемоги. Це, очевидно, можна виправити, але це свідчить про складність дискусії", – заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс в коментарі Bloomberg.

Деякі союзники вказують на коментарі президента Джо Байдена, який доручив Конгресу швидко відновити фінансування програм підтримки України. "Президент Байден фактично чітко дав зрозуміти, що це не змінює його погляду на безперервні дарування та фінансування. Але, звичайно, внутрішня політика впливає на це", — заявив міністр оборони Великобританії Грант Шаппс.

Виступаючи в понеділок у Києві перед переговорами зі своїми колегами з ЄС, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що його уряд працює з обома сторонами Конгресу США, щоб забезпечити продовження підтримки.

"Ми не вважаємо, що підтримка США була зруйнована, тому що Сполучені Штати розуміють, що поставлено на мапу в Україні. Питання в тому, чи те, що сталося, є інцидентом чи системою. Я думаю, що це був інцидент", — сказав він журналістам.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ви не повинні бути на пункті управління": Муженко розповів, що Зеленський не хотів його допомоги в Генштабі

п’ятниця, 1 грудень 2023, 20:43

Колишній головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко повідомив, що президент України Володимир Зеленський не хотів його допомоги в Генштабі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. В інтерв'ю Муженко розповів, як після повномасштабного вторгнення пр...

Ізраїль за рік до нападу знав про плани ХАМАСу: Чому розвідка проігнорувала важливий секретний документ

п’ятниця, 1 грудень 2023, 20:15

Як свідчать документи, електронні листи та інтерв'ю, ізраїльські чиновники отримали план бойових дій ХАМАСу для теракту 7 жовтня більш ніж за рік до того, як він стався. Але ізраїльські військові і представники розвідки відкинули цей план як бажаний, в...