Половину закуплених у рамках чеської ініціативи боєприпасів для України не можуть відправити на поле бою так швидко, як планувалося, через низьку якість. Про це заявив Financial Times власник найбільшого постачальника снарядів у Центральній Європі, чеської групи CSG Міхал Стрнад, передають Патріоти України.
Він підтвердив, що перші поставки артилерійських боєприпасів в Україну в рамках ініціативи почнуться в червні. Близько 50% снарядів, куплених за дорученням чеського уряду в країнах Африки та Азії, не були достатньо якісними для того, щоб їх одразу можна було відправити на фронт. Тому компанія CSG змушена додавати до деяких із них відсутні компоненти власного виробництва, сказав Стрнад. На тлі зростання цін із такими деталями виникають «великі проблеми», додав він.
При цьому чеська ініціатива залишається «на ходу», і CSG має намір доставити призначену їй частину поставок, уточнює Financial Times. Група CSG та інші дрібніші чеські оборонні компанії виступають як посередники для закупівлі снарядів Україні за межами ЄС.
Уперше про можливість придбати для України 800 тис. снарядів заявив президент Чехії Петр Павел 17 лютого. Він сказав, що знайшов півмільйона одиниць боєприпасів калібру 155 міліметрів і 300 000 — калібру 122 міліметри. Павло не назвав країн, які згодні продати снаряди. До його ініціативи приєдналася низка європейських держав.
110 років тому, з 29 квітня до 4 травня 1915-го, Українські Січові Стрільці боролися за гору Маківка з російськими військами під час Першої світової війни. Ті бої за Маківку стали одними з найвідоміших і найславетніших сторінок в історії легіону Україн...
Україна має список всіх обʼєктів оборонної промисловості на території Росії, про що раніше повідомляв і очільник ГУР Кирило Буданов. Про це розповів військовий експерт Євген Дикий, розповідаючи про те, як Україна обирає цілі для ударів по Росії, переда...