"Черчилль був далекогляднішим": Офіцер "Азову" відповів на критику польського міністра оборони через прапор УПА

Офіцер бригади Азов та історик Роман Пономаренко відповів на критику міністра оборони Польщі Владислава Косіняка-Камиша, який назвав"провокацією" те, що українські військові розміщають на польських бронетранспортерах Rosomak прапори УПА, передають Патріоти України.

У своєму Telegram-каналі Пономаренко написав, що Косіняк-Камиш «не знайшов нічого кращого», ніж публічне обурення через використання українськими військовими червоно-чорних прапорів, зігравши таким чином на темі «історичної війни Польщі з Україною» та посиливши неприйняття України в польському суспільстві, щоб отримати «порцію дешевої популярності». «При цьому його зовсім не цікавить, де саме ця польська техніка використовується і які задачі виконує. В тому числі, стримує російські орди подалі від польського кордону», — додав офіцер Азову.

Він нагадав, що «один з найбільших антикомуністів в історії» Вінстон Черчилль під час Другої світової війни поставляв британську військову техніку в Радянській Союз, не обурюючись, що на ній малювали комуністичну символіку. Пономаренко пов’язав це з тим, що, «на відміну від нинішніх політиків», британці тоді «мислили на перспективу» та розуміли роль Червоної армії в антигітлерівській коаліції та обороні Великої Британії.

«Повертаючись до польського міністра, не варто казати про далекоглядність поляків — в своїй історії вони її ніколи не мали. В їхній парадигмі все чітко та зрозуміло: Польщі потрібна слабка Україна, куди можна буде збувати польські товари, отримувати звідси дешеву робочу силу та нав’язувати своє світоглядне бачення. Теоретична українська поразка у війні для них сприймається не через тезу „Польща стане наступною жертвою Росії“, а як можливість чужими руками прибрати потенційного конкурента на роль регіонального лідера», — заявив також офіцер Азову.

20 грудня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш на своїй сторіці у соцмережі X назвав «провокацією» прапори УПА, які українські військові розміщають на польських бронетранспортерах Rosomak. Він також повідомив, що доручив терміново зв’язатися з українським аташе у Варшаві для з’ясування цього питання.

Видання Polsat зазначило, що відповідна критика з’явилася після того, як у Мережі опублікували кадри, на яких видно польські БТР Rosomak з червоно-чорними прапорами на фронті в Україні. Україна та Польща давно розходяться у думках щодо дій Української повстанської армії (УПА) у роки Другої світової війни. У Польщі вважають, що УПА здійснювала репресії проти поляків у 1943−1944 роках в рамках так званих етнічних чисток.

Найвідоміша трагедія польсько-українського протистояння — Волинська, яка сталася 1943 року, коли польська Армія Крайова та Українська повстанська армія влаштували, за даними українських дослідників, обопільні етнічні чистки. У підсумку на Волині загинуло понад 100 тис. поляків і 40 тис. українців. Свідки тих подій відзначають жорстокі методи розправ з обох сторін.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Будинок мав би бути схожим мінімум на 1,5 ТРЦ "Гулівер": Понад 2,3 тис. компаній зареєстровано у звичайній п’ятиповерхівці у Києві (фото)

середа, 14 травень 2025, 15:59

Станом на травень 2025 року за даними Єдиного державного реєстру в Україні зафіксовано 1 654 адреси масових реєстрацій компаній. Загалом 180 тис. компаній зазначили свою юридичну адресу у таких місцях. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням ...

"Димова завіса": Мусієнко пояснив, чи варто Україні вести переговори у Стамбулі без Путіна

середа, 14 травень 2025, 15:46

Москва може використати майбутню зустріч у Стамбулі як димову завісу для імітації мирного процесу. Україна ж має бути готовою до сценарію, коли Кремль відправить на перемовини технічних представників, і не допустити гри за чужими правилами. Про це в ко...