"Черчилль був далекогляднішим": Офіцер "Азову" відповів на критику польського міністра оборони через прапор УПА

Офіцер бригади Азов та історик Роман Пономаренко відповів на критику міністра оборони Польщі Владислава Косіняка-Камиша, який назвав"провокацією" те, що українські військові розміщають на польських бронетранспортерах Rosomak прапори УПА, передають Патріоти України.

У своєму Telegram-каналі Пономаренко написав, що Косіняк-Камиш «не знайшов нічого кращого», ніж публічне обурення через використання українськими військовими червоно-чорних прапорів, зігравши таким чином на темі «історичної війни Польщі з Україною» та посиливши неприйняття України в польському суспільстві, щоб отримати «порцію дешевої популярності». «При цьому його зовсім не цікавить, де саме ця польська техніка використовується і які задачі виконує. В тому числі, стримує російські орди подалі від польського кордону», — додав офіцер Азову.

Він нагадав, що «один з найбільших антикомуністів в історії» Вінстон Черчилль під час Другої світової війни поставляв британську військову техніку в Радянській Союз, не обурюючись, що на ній малювали комуністичну символіку. Пономаренко пов’язав це з тим, що, «на відміну від нинішніх політиків», британці тоді «мислили на перспективу» та розуміли роль Червоної армії в антигітлерівській коаліції та обороні Великої Британії.

«Повертаючись до польського міністра, не варто казати про далекоглядність поляків — в своїй історії вони її ніколи не мали. В їхній парадигмі все чітко та зрозуміло: Польщі потрібна слабка Україна, куди можна буде збувати польські товари, отримувати звідси дешеву робочу силу та нав’язувати своє світоглядне бачення. Теоретична українська поразка у війні для них сприймається не через тезу „Польща стане наступною жертвою Росії“, а як можливість чужими руками прибрати потенційного конкурента на роль регіонального лідера», — заявив також офіцер Азову.

20 грудня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш на своїй сторіці у соцмережі X назвав «провокацією» прапори УПА, які українські військові розміщають на польських бронетранспортерах Rosomak. Він також повідомив, що доручив терміново зв’язатися з українським аташе у Варшаві для з’ясування цього питання.

Видання Polsat зазначило, що відповідна критика з’явилася після того, як у Мережі опублікували кадри, на яких видно польські БТР Rosomak з червоно-чорними прапорами на фронті в Україні. Україна та Польща давно розходяться у думках щодо дій Української повстанської армії (УПА) у роки Другої світової війни. У Польщі вважають, що УПА здійснювала репресії проти поляків у 1943−1944 роках в рамках так званих етнічних чисток.

Найвідоміша трагедія польсько-українського протистояння — Волинська, яка сталася 1943 року, коли польська Армія Крайова та Українська повстанська армія влаштували, за даними українських дослідників, обопільні етнічні чистки. У підсумку на Волині загинуло понад 100 тис. поляків і 40 тис. українців. Свідки тих подій відзначають жорстокі методи розправ з обох сторін.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

​Геополітика "по простому"... (виключно, конспірологічно) - Костянтин Машовець

субота, 22 лютий 2025, 23:55

1. Є Китай, там правлять комуністи, у такій собі азійській їхньої версії. Звісно, як будь-які комуністи, вони хочуть бути "головними" на всій планеті... Але, у цьому сенсі, є проблема. Бо окрім Китаю існує Америка, яка потенційно може накостиляти цьому...

Могло бути гірше: Експосол Чалий побачив позитив в поведінці Трампа щодо України

субота, 22 лютий 2025, 22:34

Той факт, що президент США Дональд Трамп тримає в фокусі уваги Європу, Україну і російсько-українську війну – це великий позитив, який ми ще можемо недооцінювати. Про це заявив експосол України у США Валерій Чалий, передають Патріоти України. «Із брифі...