Білорусь заявила, що польський військовий вертоліт нібито порушив її кордон, перетнувши повітряний простір 1 вересня. Моніторинговий-канал "Білоруські Гаюн" пише, що повітряний простір дійсно було порушено. Водночас поки не можна точно сказати, що це був саме польський вертоліт, зазначають Патріоти України.
Як зазначає "Білоруські Гаюн", відео з рухом гелікоптера через кордон Білорусі справді могли зняти 1 вересня близько 16:00. Знімалося воно з білоруського боку з гірокоптера, що на той час патрулював кордон.
"Ймовірно, гелікоптер помітили взагалі випадково, просто гірокоптер патрулював південну, а не північну частину кордону під Гродно", - йдеться у повідомленні.
Там також зауважили, що на відео неможливо точно визначити модель гелікоптера, не кажучи вже про його приналежність. "Так, у Польщі справді є залишки радянських вертольотів Мі-24 і хоча більшість уже передана Україні, щонайменше один у серпні був перекинутий до Білостока для посилення польського кордону. Однак Мі-24 є і у ВПС РБ. За нашими даними ніяких перехоплювачів чи чогось подібного у повітря не піднімали. А це мало бути зроблено при незаконному перетині кордону бойовим гелікоптером. Щодо вчорашньої авіаактивності, то вона була пов'язана лише з навчаннями ОДКБ і закінчилася до 14:00", - розповіли журналісти.
"Білоруські Гаюн" пише про дві версії події:
"На користь цієї версії говорять заяви Польщі та відсутність зльоту перехоплювачів ВПС РБ", - пише моніторинговий канал.
Російські окупанти вигадали чергове "ноу-хау" - для захисту своєї військової техніки вони використали гумове покриття. Відповідне відео було опубліковано на проукраїнському телеграм-каналі Exilenova+, передають Патріоти України. "Черговий гумовий виріб...
Детектив НАБУ Андрій Денисюк, який займався розслідуванням корупції в закупівлях дронів для ініціативи "Армія дронів", звільнився з бюро. У своєму листі до колег він пояснив причини такого рішення. Одна з головних претензій Денисюка стосувалася відсутн...