У зоні дії українських безпілотників та ракет перебувають 14 російських ядерних сховищ, що становить близько 30% ядерного арсеналу РФ. Про це йдеться у статті експерта Вільяма Муна на сайті Foreign Affairs, передають Патріоти України.
Два з цих сховищ знаходяться менш ніж за 160 км від українського кордону. П'ять - менш ніж за 320 км (дальність, яку можуть подолати ракети, дозвіл на використання яких Україна намагається отримати від Заходу). У цих сховищах зберігаються сотні ядерних боєголовок.
Попадання може вразити російську ядерну ракету, якщо вона знаходиться не в бункері. Наприклад, у момент переміщення для технічного обслуговування у межах сховища або на залізничному перевантажувальному пункті. За оцінкою експерта, це створює загрозу випадкового початку ядерної війни та демонструє, що Росія більше не є сумлінною ядерною державою.
Зазначається, що російські боєголовки зберігаються на території 12 центральних баз зберігання ядерної зброї та 30 сховищ, що примикають до військових баз. "Майже завжди деяка кількість боєголовок знаходиться на території трьох залізничних перевалочних пунктів. Туди боєголовки потрапляють під час перевезень на техобслуговування та для перевірок безпеки. Саме у перевалочних пунктах боєголовки найбільш уразливі, оскільки вони не знаходяться у безпечних бункерах і захищені лише посиленою зовнішньою частиною вантажівок та залізничних вагонів", - йдеться у статті.
Експерт вважає, що російська влада має негайно перемістити боєголовки та з інших сховищ у зоні поразки на склади за Уралом. На думку Муна, Путін може вважати переміщення боєголовок ознакою слабкості, російська влада не усвідомлює потенційних ризиків або військові бояться, що Захід може вважати переміщення боєголовок підготовкою до ядерної атаки та завдати випереджувального удару.
У статті наголошується, що Росія порушила важливий принцип ядерної безпеки, використовуючи для атак по Україні військові бази, на яких зберігаються ядерні боєголовки, тим самим зробивши ці бази законною метою для ЗСУ. Зокрема, РФ використала в обстрілах авіабазу "Енгельс-2" у Саратовській області, менш ніж за 7 км від якої мають зберігатися десятки ядерних боєголовок. Сховища ядерних запасів є при авіабазах у Морозівську Ростовської області та Єйську Краснодарського краю. Усі ці бази вже зазнавали атак українських безпілотників.
Потрапляння в боєголовку під час її перевезення або переміщення територією сховищ може призвести до великого вибуху, який зробить територію в радіусі кількох кілометрів навколо непридатної для проживання на роки.
"Демократи з останніх сил поспішали надати необхідну допомогу Україні в останні тижні каденції Байдена. Однак - і це вікно можливостей зачинилося. Відмова спікера Джонсона ставити на голосування $24 млрд для України на 2025 означає, що Трамп визначився...
Падіння уряду Франції у середу та неспроможність прийняти бюджет можуть ускладнити збільшення підтримки України. Не зважаючи на те, що президент Еммануель Макрон давав «неодноразові обіцянки» допомагати Києву стільки, скільки буде потрібно, повідомляют...