"Для нас це було, як публічна страта друга": Десятки знищених в Україні Ту-22 могли б досі літати, - полковник

Дальня бомбардувальна авіація перестала існувати в Україні з 2006 року. За чотири роки знищили 60 стратегічних бомбардувальників (17 Ту-22М2 та 43 Ту-22М3) і утилізували 423 ракети Х-22 до них. Понад шість тисяч людей залишилися без роботи, розповів колишній заступник командира важкої бомбардувальної авіаційної дивізії, полковник Петро Романюк, передають Патріоти України.

"Я не був на знищенні останнього бомбардувальника. І багато хто тоді з моїх товаришів по службі не захотіли бачити цей жах. Це все одно, що прийти на публічну страту свого друга", - зазначив він.

За словами полковника, ті літаки могли б досі літати: "Скільки пам'ятаю, стільки і реформували Збройні сили, у тому числі військово-повітряні. І завжди говорили, що відбувається скорочення, тому що не вистачає грошей. Закінчувався черговий етап реформування, і знову говорили, що грошей не вистачає. І потім знову... різали техніку, продавали. А ті літаки могли б досі літати, їхній ресурс не був вичерпаний".

Нагадаємо, за словами підполковника Віктора Савченко, новітні літаки Ту-22М3 спочатку були на озброєнні в Полтаві, а потім врешті-решт порізані. Важку бомбардувальну авіацію незалежної України знищували близько 10 років, як було визначено Будапештським меморандумом, підписаним у 1994 році.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Залишки Скала-Подільського замку: Мальовничі руїни ваблять не лише краєвидами та легендами, але і бурхливою 800-річною історією

понеділок, 19 травень 2025, 7:49

Який замок, чи фортеця України не може похвалитись більш шаленим минулим? За це стратегічне укріплення на високому скелястому урвищі над Збручем боролися українські, монгольські, литовські, польські, угорські турецькі та татарські можновладці та армії

Народні прикмети на 19 травня. Що цього дня українки робили на щастя і категорично не позичали та не просили у сусідів

понеділок, 19 травень 2025, 7:05

19 травня за новим стилем (1 червня за старим) вшановують пам'ять священномученика Патрикія Пруського, єпископа Іоанна Готського і мученика Калуфа Єгиптянина. За юліанським каоендарем сьогодні вшановують праведника Іова Багатостраждального, нагадують П...