Дальня бомбардувальна авіація перестала існувати в Україні з 2006 року. За чотири роки знищили 60 стратегічних бомбардувальників (17 Ту-22М2 та 43 Ту-22М3) і утилізували 423 ракети Х-22 до них. Понад шість тисяч людей залишилися без роботи, розповів колишній заступник командира важкої бомбардувальної авіаційної дивізії, полковник Петро Романюк, передають Патріоти України.
"Я не був на знищенні останнього бомбардувальника. І багато хто тоді з моїх товаришів по службі не захотіли бачити цей жах. Це все одно, що прийти на публічну страту свого друга", - зазначив він.
За словами полковника, ті літаки могли б досі літати: "Скільки пам'ятаю, стільки і реформували Збройні сили, у тому числі військово-повітряні. І завжди говорили, що відбувається скорочення, тому що не вистачає грошей. Закінчувався черговий етап реформування, і знову говорили, що грошей не вистачає. І потім знову... різали техніку, продавали. А ті літаки могли б досі літати, їхній ресурс не був вичерпаний".
Нагадаємо, за словами підполковника Віктора Савченко, новітні літаки Ту-22М3 спочатку були на озброєнні в Полтаві, а потім врешті-решт порізані. Важку бомбардувальну авіацію незалежної України знищували близько 10 років, як було визначено Будапештським меморандумом, підписаним у 1994 році.
У місті Чапаєвськ Самарської області РФ безпілотники атакували завод з виробництва вибухівки. Про це у ніч проти суботи, 5 квітня, повідомили російські Telegram-канали, зазначають Патріоти України. "Чапаєвськ Самарської області був атакований БПЛА. Мет...
Народне свято 5 квітня відоме під назвами Федулів день, Федул-вітреник, Федора-вітрениця. 5 квітня за новим стилем (18 квітня за старим) віряни традиційно вшановують пам'ять читця Феодула, преподобного Марка Афінського і святої Феодори Солунської. За с...