Росія активізує прагнення до більш тісних зв'язків з Африкою, пропонуючи цифровий досвід в рамках стратегії, підтримуваної молодшою дочкою президента Володимира Путіна Катериною Тихоновою. Посадові особи приблизно з трьох десятків африканських країн були запрошені в Москву в наступному місяці для зустрічі з російськими ІТ-фахівцями та інвесторами, що пропонують цифрові послуги, спрямовані на поліпшення управління. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.
Проект підтримує центр "Іннопрактика", афілійований з Фондом національного інтелектуального розвитку, генеральним директором якого є молодша дочка Путіна.
Путін розширює свій вплив на Африку, оскільки Кремль прагне до більш тісних зв'язків з країнами глобального півдня, щоб протистояти впливу санкцій США і Європи через війну Росії в Україні. Просуваючи свій цифровий досвід у сферах, починаючи від кібербезпеки, закінчуючи державними послугами та електронним голосуванням, Росія може отримати перевагу в конкуренції з Китаєм, США та Європейським Союзом за вплив на континенті.
Зустріч африканських чиновників в Росії є частиною інформаційно-просвітницького проекту під назвою "Програма обміну знаннями в області електронного управління", який фонд запустив в липні спільно з Московською Вищою школою економіки.
Путін ретельно охороняє приватне життя 37-річної Тихонової і її старшої сестри Марії Воронцової, 38-річного ендокринолога, і публічно не визнав, що вони його дочки. На своїй щорічній прес-конференції в 2015 році він сказав журналістам: "Я ніколи не говорив конкретно про робочі місця моїх дочок та їхню діяльність".
США, Європейський Союз та Великобританія ввели санкції проти обох жінок у квітні минулого року через війну Путіна в Україні. У Міністерстві фінансів США заявили, що робота Тихонової підтримує російську оборонну промисловість, в той час як Воронцова "керує фінансованими державою програмами, які отримали мільярди доларів від Кремля в області генетичних досліджень і знаходяться під особистим контролем Путіна".
До опікунської ради "Іннопрактики" входять керівники багатьох найбільш впливових російських державних компаній, тісно пов'язаних з Путіним, в тому числі генеральний директор "Роснефти" Ігор Сечин, глава Банку ВТБ Андрій Костін, виконавчий директор "Газпрому" Олексій Міллер і генеральний директор збройового конгломерату "Ростех" Сергій Чемезов. На своєму сайті компанія називає себе "посередником для представників науки, бізнесу, освіти і влади".
Російські найманці з групи Вагнера, розгорнуті в ряді африканських держав в останні роки, допомогли Кремлю відновити частину свого впливу радянської епохи в багатому ресурсами регіоні, яке було втрачено після холодної війни.
На цьому тижні Росія також почала поставки, щоб до кінця року доставити 200 000 тонн безкоштовного зерна в шість африканських країн. Хоча це лише невелика частина того, що вони споживають, пропозиція, зроблена Путіним у липні, послідувала за критикою того, що російська війна в Україні та вихід з угоди, що полегшує експорт українського зерна через Чорне море, завдають шкоди африканцям, викликаючи зростання світових цін на продукти харчування та добрива.
Рано чи пізно Російська Федерація не зможе підтримувати війну в тому ритмі, який вона підтримувала останні три роки. Про це розповів журналіст Віталій Портников в етері "Еспресо", передають Патріоти України. "Стане очевидним, що ця війна є непосильною ...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...