Ніякого шампанського, новорічного вогника і феєрверків — в Старий Новий рік прийнято щедрувати, ворожити на судженого, переодягатися в тварин і фольклорних персонажів, а також збиратися за столом всією сім'єю, повідомляють Патріоти України.
За старовинними українськими традиціями, святкування Старого Нового року починалася з ранкового обходу дворів — діти вітали дорослих і бажали їм усіляких гараздів. Увечері подібний обряд вже робили дівчата, співаючи щедрівки. Люди вбиралися в яскраві костюми і проводили цей вечір весело з піснями, поздоровленнями і традиційними стравами.
Стіл в цей вечір був по-справжньому щедрим — пироги, млинці, вареники, домашні ковбаси. Це робилося для того, щоб наступний рік став таким же багатим, як святковий стіл. Віталися будь-які м’ясні страви, а от рибу подавати в цей день було поганою прикметою, вважалося, що так «з дому може спливти щастя».
У цей вечір дівчата ворожили на судженого і майбутні події в новому році. За начинку страви можна було зрозуміти, що чекає кожну.
Також існувала традиція ходити зі щедрою кутею до сусідів і просити прощення за образи, щоб новий рік зустріти мирно.
За старих часів щедрівки були важливим елементом народних гулянь. Якщо в колядках часто прославляють Христа, то в щедрівках — співають до господаря.
***
Щедрівочка щедрувала,
Під віконцем ночувала,
Чи баран, чи вівця,
Подавайте блинця,
Не кусайте, не ломайте,
А по цілому давайте!
Щедрий вечір, добрий вечір!
***
Васильєва мати
Пішла щедрувати,
По полю пшеничку розсівати.
Зароди, Боже, пшеничку,
Ячменю, гречишки.
***
Щедрик добрий, я не згірший,
Дайте млинця, котрий більший!
Що щедрушка-то пампушка,
Що й щедреник-то й вареник.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...