ISW проаналізував, як підрив Каховської дамби вплинув на контрнаступ ЗСУ у 2023 році

Каховська ГЕС після підриву

Створення плацдарму ЗСУ на східному березі в Херсонській області в жовтні відтягнуло сили окупантів з інших ділянок фронту, і могло б мати подібний чи навіть кращий ефект у червні на початку контрнаступу. Але тоді це було неможливо через підрив росіянами Каховської дамби. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики SW зазначають, що руйнування дамби Каховської гідроелектростанції 6 червня відтермінувало переправу сил ЗСУ через річку Дніпро, яка, ймовірно, мала на меті підтримку контрнаступальних операцій.

26 грудня агентство Associated Press опублікувало інтерв’ю з українськими військовослужбовцями Сил спеціальних операцій, у якому вони розповіли, що готувалися здійснити форсування через Дніпро на лівий берег Херсонської області наприкінці травня 2023 року. Проте знищення греблі ГЕС і подальше затоплення в регіоні відклали ці плани.

Повідомляється, що український особовий склад здійснював обмежені спроби переправи в липні, серпні та вересні поточного року, але ЗСУ не почали більш масштабну переправу з метою створення плацдарму на східному березі до середини жовтня.

Операції Сил оборони України на східному березі Херсонської області в жовтні відтягнули російські сили з інших ділянок фронту і, вірогідно, мали б подібний або навіть більш виражений ефект у червні 2023 року на початку українського контрнаступу, розповіли експерти.

У звіті зазначається, що війська РФ також перекинули підрозділи 7-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) з Херсонської області після руйнування дамби Каховської ГЕС, та продовжили покладатися на них як на критичні елементи російської оборони в західній частині Запорізькій області та на території в районі адмінкордону між Донецької та Запорізькою областями.

В ISW вважають, що російське командування навряд чи перекинуло б ці елементи подалі від Херсона в разі українського форсування в червні 2023 року.

"Значні українські наземні операції на лівобережній частині Херсонської області, скоординовані з українськими контрнаступальними операціями на півдні України та під Бахмутом, мали б чинити більший тиск на російські сили та, ймовірно, обмежили б здатність російських військових збалансувати потреби в живій силі та техніці для оборонних операцій на чотирьох напрямках", - йдеться в публікації.

Таким чином, резюмують аналітики ISW, руйнування російськими окупантами Каховської дамби, ймовірно, зіграло свою роль у результаті українського контрнаступу.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Повторять долю армії Паулюса у Сталінграда? Полковник Світан прогнозує, що за півтора-два тижні окупантів чекає дуже неприємний сюрприз під Покровськом

неділя, 1 вересень 2024, 9:32

Ворог з усіх сил, кидаючи у бій всі резерви, рветься до ключової точки оборони українського Донбасу. Виконуючи політичний наказ Кремля, генерали Путіна ідуть на відчайдушний ризик. Вузький "язик" у бік Покровська дуже вразливий до флангових ударів. Про...

Огляд Покровського та Торецького операційних напрямків - Костянтин Машовець

неділя, 1 вересень 2024, 8:04

1. Покровський напрямок... Очевидно, передові підрозділи 90-ї танкової дивізії (тд) противника, підтриманні окремими підрозділами 27-ї мотострілецької дивізії (мсд) 2-ї загальновійськової армії (ЗВА), а також його 114-ї окремою мотострілецькою бригадою...