Про це у своєму матеріалі розповідає видання " АиФ", передають Патріоти України.
У країнах Західної Європи "Запорожець" знали під назвами Jalta, Eliette і ZAZ. Однак автомобілі "Москвич-408" і його апгрейд "Москвич-412" як раз в ті роки вважалися вельми і вельми хорошими машинами в Європі.
Його імпортували відразу кілька країн – для Англії робили навіть версію з правим кермом. Втім, вибагливі англійці знайшли недоліки: "Moskvitch-Elite (під такою назвою його експортував СРСР) – парадоксальний автомобіль. Загальна конструкція хороша, проте нехтування вібрацією і шумом коробки передач, туга педаль гальма і повільний розгін позбавляють цей російський borsch сметани".
А ось в континентальній Європі "Москвич", навпаки, припав до вподоби. Невисока ціна, ультрамодний дизайн, простота в управлінні, надійність і витривалість. Більш того - в Бельгії фірма Scaldia відкрила завод по збірці радянських "Москвичів". А шведські експерти провели жорсткий тест-драйв і були в захваті: "Ми проїхали спеціальні ділянки шведського ралі, ганяли по стежках, протоптаних тваринами... Нам так і не вдалося зламати машину".
Зараз завод АЗЛК, дітищем якого і була легендарна машина, вже закритий. Бренд "Москвич" викупив німецький концерн Volkswagen.
Радянські касетні магнітофони – унікальні девайси, які після півроку експлуатації вимагали доповнення у вигляді коробка сірників (притискати клавішу "Відтворення", яка западала) і коробки презервативів (міняти паски, що рвуться).
Втім, є як мінімум один бренд, який пережив потрясіння дев'яностих і став реальним відкриттям для західного шоу-бізнесу.
Це скромний тульський завод "Октава", з 1927 р спеціалізується на електроакустичній продукції. Випускає він багато чого, але коником стали мікрофони різних серій.
Так, альбом групи Radiohead "OK Computer" був записаний з використанням мікрофона МК-012. Лондонський звукорежисер, саундпродюсер Стінга і групи Police Х'ю Педхам надає перевагу моделі МК-219: "Ми назвали його електробритвою. Він настільки дешевий і непоказний, що завжди дивуєшся, наскільки чудовий виходить звук".
Радянські мікрофони "Октава" вельми цінують також команди U2 і Iron Maiden. Бренд живий, завод працює, 65% продукції йде на експорт.
Мова йтиме про простенький апаратик, який вчинив свого роду переворот. І навіть дав ім'я цілому напрямку фотозйомки.
Ломографія. Жанр, який має на меті відобразити життя таким, яким воно є – без прикрас. Можливо, навіть трохи гіршим, ніж воно є. І вже точно – більш дивним, ніж воно є. Віденським студентам Маттіасу Фігелю і Вольфгангу Странзінгеру попався радянський фотоапарат "ЛОМО Компакт-автомат" – виріб Ленінградського оптико-механічного об'єднання.
Об'єктив камери давав настільки дивні спотворення, що хлопці зрозуміли – знайшлася золота жила. У 1992 р. у Відні відкривається перша виставка ломографів, і з тих пір рух тільки зростає, набирає обертів, а бренд ЛОМО став супермодним.
Плівковий фотоаппаратік нікуди не подівся. Його виробляють досі під тим же брендом LOMO. Правда, виробництво з 2008 року винесено в Китай.
Християни східного обряду 21 січня за новим стилем вшановує пам'ять двох святих на ім'я Максим - преподобного Максима Сповідника та Максима Грека, а також мучеників Анастасія та Неофіта. За старим стилем у цю дату згадували святого Омеляна. У суворі мо...
Лідерку партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко помітили у Вашингтоні під час одного з основних заходів, присвячених інавгурації Дональда Трампа. Йдеться про інавгураційний молебень, повідомляють Патріоти України. На заході були присутні всі основні члени ...