Хваляться, спілкуються чи пустують: Для чого кити вистрибують з води, дізнались науковці

Горбаті кити відомі своєю любов'ю до ефектних стрибків з води, які супроводжуються гуркітливими ударами плавників і міріадами бризок.

Фото: infokava.comЩоб з'ясувати це, біологи австралійського Квінслендського університету спостерігали за поведінкою 94 груп горбачів (Megaptera novaeangliae) як безпосередньо, так і з допомогою акустичного моніторингу, міток і т. і, розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Вчені помітили, що кити активно стрибають і виробляють масу шуму тоді, коли неподалік від них – в межах 4000 м – знаходиться інша група горбачів. Якщо відстань більше цього, така активність різко спадає. Звіт про роботу опубліковано в журналі Marine Mammal Science, у статті вчені припускають, що справжня функція цієї поведінки – соціальна.

За цією версією, стрибки та супутні їм звуки служать засобом комунікації для різної групової діяльності. Насправді, за словами авторів роботи, кити охочіше стрибають і шумлять тоді, коли відбувається поділ чи об'єднання груп, або до групи китів приєднується новачок.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Німецька Die Zeit опублікувала до 80-річчя "22 іюня" велику статтю від імені Путіна, - політтехнолог Голобуцький

середа, 23 червень 2021, 0:00

"Німецька Die Zeit опублікувала до 80-річчя «22 іюня» велику статтю від імені Путіна «Бути відкритими, незважаючи на минуле». Ясно, що стаття німецькою – російською зробили хіба переклад на кремлівському сайті, власний електорат Путін не збирався знайо...

З архіву ПУ. Мерзенно, що "проста людина з народу" увібрала в себе все найгірше, що цей народ має, - блогер

вівторок, 22 червень 2021, 23:55

"Хочу обговорити одну дуже небезпечну для президента рису його характеру. Мстивість. Не така, як у Ліама Нісона в "Заручниці", не "але коли ти відмовишся її відпустити, я тобі обіцяю, я тебе знайду да вб'ю", ні", - пише у червні 2020 року Павло Поцелує...