В Україні зростуть штрафи за комунальні борги, а стягнення за боргами і штрафами не потребуватиме рішення суду. Таким чином, хочуть змусити боржників погасити все, що вони заборгували, у найкоротші терміни, зазначають Патріоти України.
Посилення покарання за комунальні борги прописано в меморандумі, який Україна підписала з МВФ.
"Ми розробимо відповідні інструменти для ТКЕ, щоб забезпечити стягнення платежів від домогосподарств (у тому числі за рахунок збільшення штрафів та спрощеного правозастосування)", – записано в документі, загальнодоступному на офіційному сайті Мінфіну.
Голова правління "Спілки споживачів комунальних послуг" Олег Попенко вважає, що "відповідні інструменти", які розробляє влада, дозволять комунальникам стягувати борги з населення у найкоротші терміни. Борги хочуть забирати без звернення до суду.
"Суд - це дуже довго, і поки він йтиме, сума боргу може зростати, вони відключають споживача від послуги. І, само собою, людині нікуди подітися, вона змушена сплатити борг, а потім ще й вивалити чималу суму за підключення", - каже Попенко.
Денна пеня, яка нараховується на комунальний борг, становить 0,01%. За рік набігає лише 3,65% від суми боргу. Такі цифри не лякають боржників. А тому вони й не квапляться повертати те, що заборгували.
Крім того, боржники можуть навіть претендувати на субсидію. Досить лише укласти з комунальниками договір про реструктуризацію боргу і можна отримати від держави пільгу з оплати комунальних послуг. Ця норма також утримує громадян від накопичення комунальних боргів.
НБУ після запуску в обіг української гривні 1996 року не тільки неодноразово міняв дизайн та папір купюр, але і сплав монет, як "білих" - 1-5 копійок, 1, 5, 10 гривень так і "жовтих" - 10-50, 1 гривня, зазначають Патріоти України. Так склалось, що ...
Згідно з міською легендою Чернігова, в кургані Гульбище на Болдиних горах похований один із найвідоміших героїв давньоруських билин — Ілля Муромець. Водночас у Києво-Печерській лаврі зберігаються мощі, які також вважають спрадавна його останками, зазна...