Кінець епохи пустопорожніх обіцянок: Штрафи за комуналку підвищать - і старі, й нові борги стягуватимуть без суду. Уряд Зеленського "закусив вудила"

Навіть ті хто платить регулярно тепер можуть стати заручниками свавілля непрозорих монополій, котрі самі і судитимуть "боржника"

В Україні зростуть штрафи за комунальні борги, а стягнення за боргами і штрафами не потребуватиме рішення суду. Таким чином, хочуть змусити боржників погасити все, що вони заборгували, у найкоротші терміни, зазначають Патріоти України.

Посилення покарання за комунальні борги прописано в меморандумі, який Україна підписала з МВФ.

"Ми розробимо відповідні інструменти для ТКЕ, щоб забезпечити стягнення платежів від домогосподарств (у тому числі за рахунок збільшення штрафів та спрощеного правозастосування)", – записано в документі, загальнодоступному на офіційному сайті Мінфіну.

Штрафи за комунальні борги стануть вищими і стягуватимуть їх без суду: уряд України погодився на вимоги МВФГолова правління "Спілки споживачів комунальних послуг" Олег Попенко вважає, що "відповідні інструменти", які розробляє влада, дозволять комунальникам стягувати борги з населення у найкоротші терміни. Борги хочуть забирати без звернення до суду.

"Суд - це дуже довго, і поки він йтиме, сума боргу може зростати, вони відключають споживача від послуги. І, само собою, людині нікуди подітися, вона змушена сплатити борг, а потім ще й вивалити чималу суму за підключення", - каже Попенко.

Наразі покарання за комунальні борги надто м'яке і не стимулює боржників їх повертати

Денна пеня, яка нараховується на комунальний борг, становить 0,01%. За рік набігає лише 3,65% від суми боргу. Такі цифри не лякають боржників. А тому вони й не квапляться повертати те, що заборгували.

Крім того, боржники можуть навіть претендувати на субсидію. Досить лише укласти з комунальниками договір про реструктуризацію боргу і можна отримати від держави пільгу з оплати комунальних послуг. Ця норма також утримує громадян від накопичення комунальних боргів.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Міна уповільненої дії може вибухнути в будь-який момент, і імперії прийде кінець": Ярош спрогнозував , що може розвалити Росію, й майбутнє після цього

четвер, 20 січень 2022, 6:50

На Росію в майбутньому чекає розпад, це не далека перспектива, стверджує радник головкому ЗСУ й екс-лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош, зазначають Патріоти України. В інтерв'ю Олесі Бацман командувач УДА сказав, що поговорив би про розпад РФ з її през...

Справа Порошенка. Всередині та зовні

четвер, 20 січень 2022, 6:30

Фарс замість справедливості. Шостий президент України Володимир Зеленський у Печерському суді (!) програв п'ятому президентові — Петру Порошенку. Зараз у соцмережах до піни у рота сперечаються про те, чому Порошенко не сів «хоч би під домашній арешт, я...