Війна в Україні триває. Якою буде ситуація на фронті у найближчі місяці, чи варто чекати нових ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури, що буде з Кримським мостом, і коли можливе закінчення війни. Про це в інтерв’ю розповів військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України.
Як може змінитися ситуація на фронті у ці три місяці осені? Чи посилиться наш контрнаступ, які ваші прогнози?
Я сподіваюся, що він (контрнаступ) не послабиться... Гадаю, що такий темп контрнаступу, який є у нас сьогодні, і надалі збережеться. Головне для нас – це пройти цей багаторівневий рубіж оборони, який облаштували російські окупаційні війська. Якщо ми подолаємо цей рубіж, то далі можемо розраховувати на збільшення темпів наступу наших військ.
Що дасть вихід на Азовське узбережжя
І як далеко ми можемо просунутися за три місяці осені?
Я думаю, що у нас є шанси вийти на Азовське узбережжя. Чому? Якщо ми дістаємося до третьої лінії оборони противника і прориваємо її, то далі за Токмаком відкривається оперативний простір. У нас з’явиться більше можливостей для швидкого просування військ. Ми зможем здійснювати рейдові та наступальні дії, тобто просуватися вперед. І не обов’язково буде потрібно штурмувати великі міста, наприклад, Мелітополь. Його можна буде оминути, просуваючись далі до узбережжя, розсікаючи угруповання російських військ. Це цілком можливо.
Мінімальне досягнення, яке може бути у наших Сил Оборони цієї осені – це вийти на рівень Мелітополя і взяти під повний вогневий контроль суходільний коридор противника до Криму. Це стратегічно дуже важливо.
Загроза від ракетних обстрілів: до чого готуватися
Як ви вважаєте, чи буде ворог знову обстрілювати міста України перед початком опалювального сезону? Які з них, на вашу думку, потребують найбільшого захисту?
За великим рахунком будь-яке місто України буде страждати від ворожих обстрілів – Львів, Одеса, Харків, Київ. У нас, на жаль, лише столиця забезпечена надійною системою ППО, а решта міст потребує посиленого захисту. Наприклад, протиракетна оборона у нас поки слабка, бо з балістикою, окрім Києва, ми ніде не можемо боротися. Та й комплекс Patriot є лише у Києві. Тому військове керівництво зараз робить усе можливе, щоб суттєво посилити засоби ППО завдяки нашим західнім партнерам.
Думаю, що Росія буде здійснювати удари по нашій енергетичній інфраструктурі. Вони відчули, що це слабке місце ще з минулого року. Тому, гадаю, що чим холодніше буде ставати, і чим меншим буде світловий день, тим більша вірогідність, що росіяни розпочнуть свої атаки, власне те, що вони робили минулого року. А саме - вибивання теплоенергетики та електропостачання у наших містах. Мета у ворога проста – залякати мешканців, змусити сидіти в холоді, без світла та води. Торік обстріли почалися від кінця жовтня і тривали до Нового року.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Лідерку партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко помітили у Вашингтоні під час одного з основних заходів, присвячених інавгурації Дональда Трампа. Йдеться про інавгураційний молебень, повідомляють Патріоти України. На заході були присутні всі основні члени ...
Російську нафтобазу, що розташована у Воронезькій області в понеділок увечері, 20 січня, знову атакували безпілотні літальні апарати. Про це повідомив губернатор регіону Олександр Гусєв на своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України. Російський ...