Реклама добрих людей – у дії. Користувачі української частини мережі «Твітер» допомогли дитині з села Зимна Вода, що поблизу Львова, знайти тисячі підписників на її дитячий канал «Природа ТВ». А причиною стало просте оголошення на стовпі, де невідомий автор просив підписатися на його канал. Журналісти поспілкувались із батьками маленької авторки дитячого каналу, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
Котик Пушинка, папуга Кеша, чотири курки – Біла, Коні, Мері, Конюшина, а ще рибка Карась – власне вони і є головні герої коротких відео 10-літньої Віталіни. Дівчинка нічого не коментує на своєму каналі «Природа ТВ», не з’являється у кадрі. Дуже скромна у житті і відмовилась від коментарів та фотографування. Бо вважає, що саме її тваринки є популярними, а не вона. Батьки поділяють думку своєї дочки.
«Я завжди дослухаюсь до думки дітей, поважаю їхні почуття. Дочка не хоче бути публічною. До створення дитячого каналу доклались Віталіна і її старший брат, який у 2018-му створив власний канал цікавинок, де було багато схожих відео про тваринок, різні трюки з футболу, яким він займається. Взагалі сьогодні в інтернеті багато дітей виставляють різні відео. Хтось хоче показати себе з кращої сторони, а у нас ситуація така, що Віталіна не коментує, не показує свого обличчя, їй це не подобається. Вона любить у нас помріяти, побути на своїй хвилі. Надіюсь, що її відео дарує настрій і це чудово милуватися природою, бачити, що є багато цікавих речей у житті», – розповідає мама дівчинки Ірина Кісіль.
«На другий день трьох оголошень вже не було. Залишилось біля пошти і досі там висить. Я і дружина не дуже вірили, що це спрацює. Але підтримали її задум, бажання і віру, що щось можна змінити. Дітям треба допомагати у мінімальних справах, чим вони цікавляться і захоплюються. І раптом 8-11 лютого на нас інформація навалилась, як снігова лавина», – говорить тато Віталіни Василь Хімка.
«Я звернула увагу на те, що оголошення висить дуже низько, побачила дитячий почерк, прочитала і мене це так розчулило! Сфотографувала і поділилась у твіттері. Навіть канал одразу не знайшла. Всі були однакові і важко було визначити, який саме і знайшли врешті дитячий. Почали поширювати. Ми всі відео подивились, нам було цікаво, чекали, коли авторка з’явиться у кадрі, щоб знати, хлопчик чи дівчинка, але наголошу, що дитина дуже обережна в мережі і це, перш за все, заслуга батьків, що не забувають говорити з дітьми про поведінку в соціальних мережах, інтернеті. Я шукала авторку, але не вдалося. Сьогодні подзвонили батьки і я рада, що такий результат неочікуваний виявився, сказали, що дівчинка вважає, що не вона популярна, а її тваринки», – зауважила Софія Медвідь.
«Зранку мене Віталіна розбудила і каже, що у неї тисяча підписників і що спрацювала реклама. Я спершу не повірила. Пішли подивились і ми були шоковані. Раділи і радіємо за неї. Думаю, що має шанс створити гарний канал. У неї багато ідей, але контролюватиму, що пише, що знімає. Бо інтернет не дуже безпечний для дітей», – говорить Ірина Кісіль.
Популярністю користуються відео Віталіни – «Кіт бавиться шнурком» і «Кіт побився з курочкою». Користувачі залишають численні коментарі. Втім, позувати на фотокамеру без Віталіни тварини зовсім не хотіли.
«Я дивилась її відео, деякі смішні, курйозні, а деякі невдалі. Я думаю, що важливо закладати доброту внукам, бо тоді буде спокій і любов. Сьогодні в інтернеті бачу дві крайнощі – зв’язок зі світом, що є добре, бо це збагачує, а друга, інтернет затягує дітей. Тому радила б батькам усе ж таки контролювати те, що діти читають і дивляться в мережі, що виставляють», – каже Орися Маковецька.
А ще бабуся авторки дитячого каналу радить батькам спілкуватися зі своїми дітьми і більше часу проводити разом.
Експерти цієї програми радять батькам спілкуватися з дітьми, вести з ними постійним діалог, створити безпечне середовище. Сьогодні у світі кожна третя дитина є користувачем інтернету. Відтак батькам слід пояснити дітям, що не можна повідомляти свої паролі доступу, звертати увагу на те, коли і де вони надають свою персональну інформацію. Водночас, наголошено у рекомендаціях, що дитячі вебсайти безпечні і надають неабиякі можливості для творчої соціалізації та навчання дитини, але батькам слід бути пильними.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...