Працівник Федеральної розвідувальної служби (BND) ФРН, заарештований у грудні минулого року в Німеччині за підозрою у шпигунстві на користь Росії, отримав від Кремля 400 тисяч євро готівкою за свою інформацію. Про це пише The New York Times, передають Патріоти України.
Журналістам вдалося встановити, що російським «кротом» виявився 52-річний Карстен Лінке, який був одним з керівників підрозділу німецької розвідки, що відповідає за кібербезпеку та спостереження за електронними комунікаціями. Цей підрозділ відповідає за близько половини усіх розвідувальних даних BND.
За інформацією видання, серед даних, до яких міг мати доступ затриманий, була інформація про пересування західної військової техніки, переданої Україні після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Раніше Der Spiegel писало, що ФСБ восени доручила цьому «розвіднику» передати GPS-дані місць зосередження в Україні американських РСЗВ HIMARS і німецьких ППО IRIS-T.
Він також мав можливість переглядати звіти розвідувальних служб країн-союзників, зокрема американських АНБ і ЦРУ, а також штаб-квартири урядових комунікацій Великої Британії.
NYT уточнює, що за злив інформації «розвідник» отримав близько 400 тисяч євро готівкою, які були доставлені з Москви.
Останній транш грошей, що призначався для заарештованого Лінке, був вилучений у його спільника, 31-річного Артура Еллера, під час затримання в аеропорту Мюнхена, куди він прилетів із США. З собою він мав конверт зі 100 тисячами євро.
Еллер — натуралізований громадянин Німеччини, який народився в Росії. Раніше він займався бізнесом, працюючи з компаніями в Німеччині та Африці.
Як пише NYT, що Еллер і Лінке вперше зустрілися у 2021 році на щорічному фестивалі, який проводить спортивний клуб Weilheim. З ними зв’язався один із місцевих членів ультраправої партії Альтернатива для Німеччини (AfD) у місті Вайльхайм, який колись служив в армії разом з Еллером. Фактично Еллер був кур'єром для Лінке.
Виявлення ворожого агента сколихнуло німецькі політичні кола та шокувало розвідувальні служби країн-союзників ФРН. Як зазначає видання, справа виявила серйозні вразливі місця Німеччини.
Деякі посадовці, з якими поспілкувалося видання, визнали, що через це американці та британці сповільнили чи припинили надавати певну інформацію Німеччині. Та обмеження на обмін інформації була найсуворішими відразу після викриття Лінке й відтоді партнерство відновилося.
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...
Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...