Влада Китаю могла попросити військово-політичне керівництво України почекати з початком контрнаступу ЗСУ до кінця турне спецпредставника Китаю, яке почалося 15 травня.
Про це повідомив політтехнолог та офіцер ЗСУ Тарас Березовець в ефірі російського блогера Марка Фейгіна. За його словами, китайському лідеру Сі Цзіньпіну легше мати справу з одним "васалом" (Путіним), ніж збирати данину з безлічі територій.
Тому лідер КНР намагається діяти на випередження, щоб не допустити сценарію "розгрому" РФ: "Китай, звичайно, буде намагатися врятувати Росію, тому що ослаблена Росія йому вигідна, а розгромлена - точно ні. Дезінтегрована, розвалена на кілька шматків Росія", - уточнив політтехнолог.
Однак це не означає, що Китай погодиться рятувати РФ у військовому плані, вважає Березовець. Адже тоді над країною "висхідного сонця" може нависнути загроза американських санкцій.
Єдиний вихід для Пекіна - це політичний тиск, можливість застосування якого Китай оцінює з "хірургічною точністю", на відміну від того ж Путіна, який не в змозі сприймати реальність об'єктивно.
"Можливо, Китай просив відстрочити початок наступу як мінімум до моменту, поки він (спецпредставник Китаю з євразійських справ Лі Хуей) не закінчить свою місію. Він міг їм сказати: "Дивіться, ми все розуміємо, але ми ж приїхали, ви нас прийняли, і щоб наша місія увінчалася успіхом, давайте ви відкладете наступ. Ось зараз я поїду до Путіна, потім я поїду до Шольца, потім до Макрона, а потім, робіть, що хочете. Але поки ми не закінчимо цей вояж, будь ласка, не починайте, інакше все розвалитися", - зазначив офіцер ЗСУ.
Він вказав, що таке прохання могло бути або прямо озвучене, або зроблене натяком. Тому що китайці багато чого роблять не безпосередньо, це їх стиль.
Керівник офісу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Михайло Янчук з 1 по 8 січня 2025-го провів у відрядженні в Фінляндії. Фактично новорічні свята чиновник, який був призначений на посаду всього три місяці тому, з дружиною...
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...