Масований обстріл України - "дуже промовиста відповідь" Шольцу на дзвінок Путіну, - політолог

Політолог Ігор Рейтерович прокоментував масований удар РФ про Україні, зокрема по енергетичних об'єктах, який здійснив російський диктатор Володимир Путін після дзвінка німецького канцлера Олафа Шольца, передають Патріоти України.

— Шольц закликав Путіна вивести всі свої війська з України. Обраний президент США Дональд Трамп теж про щось говорив з ним, начебто про неескалацію. Але про це зараз не йдеться — відбулася масована ракетно-дронова атака по Україні. Чи означає це, що Путіну абсолютно начхати, хто з ним говорить по телефону? Ці історії з дипломатією, принаймні, станом на сьогоднішній ранок, виглядає так, що не працюють?

— Ні, мені здається, йому не начхати, насправді, хто з ним говорить. Але він якраз цим користується для того, щоб максимально підняти ставки.

І от такі дії, які ми бачимо зі сторони Російської Федерації, — це чергове нагадування Путіна, що він, якщо і буде починати якісь перемовини, зокрема із західними лідерами, щодо питань завершення російсько-української війни, то він це хоче робити з позиції сили.

І звідси маємо не просто дроново-ракетну атаку, а удари по об'єктам генерації, про це вже є офіційне повідомлення. Тепер почекаємо, які будуть наслідки. Сподіваємося, що ППО дуже добре відпрацює. Але це не скасовує того факту, що Путін таким чином просто показує, що він хоче з позиції сили все це робити.

І тут, мені здається, тому ж Шольцу, Трампу… На Шольца трошки більше надії, тому що він давно при владі, Путіна в цьому сенсі трохи краще, мабуть, знає. Треба робити певні висновки і доходити певного розуміння, що розмови розмовами (вони майже годину говорили), але у Путіна з 2022 року особливо нічого в голові не змінилося.

Відповідно, якщо вмовляння, перемовини ні до чого не призводять, треба, мабуть, обирати якісь інші механізми, і ці механізми максимально застосовувати. Тому що Росія розуміє тільки силу.

Путін все це продемонстрував. Я думаю, що він вважає, що таким чином краще до гіпотетичних перемовин підготується. Тепер просто цікаво подивитися, якою буде реакція наших партнерів, як вони на це відреагують.

Насамперед це стосується [американського бізнесмена Ілона] Маска, тому що в нього ця миротворча риторика, з його оточення вона постійно лине. І вони думають, що вони дуже просто сядуть за стіл перемовин, про щось домовляться, і, що найсмішніше, Путін буде виконувати те, про що вони домовляться. Бачимо, що це, м’яко кажучи, не так. І їм треба оперативно думати, мабуть, про якісь інші сценарії.

— Насправді єдиний шлях до завершення війни — це зміцнення України, так сказав Борис Джонсон, колишній прем'єр-міністр Великої Британії. І так він прокоментував сам факт розмови Шольца з Путіним. Борис Джонсон каже, що ми ризикуємо повернутися до так званого нормандського формату. І, на думку колишнього прем'єра Великої Британії, цей дзвінок «створює ризик повернутися до недієвих переговорів». Шольц зараз перебуває у потенційно передвиборчому періоді. Чи справді зараз є ще вага Шольца у Європейському Союзі? Чи не сприймає його Путін, як кульгаву качку, яка нічого вирішувати не може?

— Він, я думаю, може деякою мірою його так сприймати. І такі заяви лунали не тільки, до речі, з Росії, про це і говорили в Україні, і в деяких інших країнах, — що у Шольца зараз в цьому сенсі трошки складна така ситуація.

Але давайте будемо не забувати, що він все ж таки ще не програв. Якісь шанси, певні, в нього є. І він як мінімум ще кілька місяців буде канцлером Німеччини. Тобто людиною, яка буде приймати рішення, зокрема ті, які стосуються безпосередньої підтримки України.

Тому ця ставка на те, що це кульгава качка, і «давайте ми будемо ігнорувати все, що він говорить і робить», з боку, насамперед, РФ, — може з РФ зіграти злий жарт. І от тут для нас певна відкривається перспектива, як ми зможемо використати цю ситуацію, чи не зміниться від цього позиція Шольца.

Коли ви говорите-говорите, потім багато часу з Путіним не спілкуєтеся, потім робите цей дзвінок, обговорюєте різні теми, піднімаєте різні питання, і буквально за кілька днів отримуєте таку дуже промовисту відповідь, яку, до речі, збивають (і велика дяка), зокрема, за рахунок [систем] ППО, які нам надала Німеччина… Така іронія долі, трохи тут вона є. То Шольцу можна навіть зіграти на цьому. Вийти і сказати: «Дивіться, ми утримувалися, ми не передавали, ми вважали, що буде краще. Але ми бачимо, що Росія по-іншому просто не розуміє».

Просте питання: що йому втрачати, політично навіть, в цій ситуації, тим більше, що його деякі опоненти, наприклад, з християнських демократів, кажуть, що «якщо ми переможемо, то ми Путіну ледь не ультиматум висунемо, і будемо Тауруси поставляти в Україну».

Тому, я думаю, що сьогодні в Берліні повинні дуже добре над цим подумати, можливо, дещо змінити свої підходи і своє ставлення до тих заяв, які вони робили останнім часом. І більш уважно прислухатися до того, що казала Україна. Причому казала навіть не один місяць — не один рік.

Джерело: Радіо НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 18 січня. Вдалий день для магічних ритуалів. Увечері не гуляйте у безлюдних місцях

субота, 18 січень 2025, 7:05

Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...

Бо російських "дипломатів" вже не використаєш: ГРУ РФ створило "університет диверсантів", у якому навчає іноземців, - журналіст-розслідувач

п’ятниця, 17 січень 2025, 22:00

Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...