Хайтек-компанія Meatech з Нес-Ціон бере участь в глобальній гонці по винаходу «м'яса з пробірки». Перші продукти з лабораторії, як очікується, потраплять в ресторани вже в 2021 році, повідомляють Патріоти України.
Хайтек-компанія Meatech з Нес-Ціон бере участь в глобальній гонці по винаходу «м'яса з пробірки». Перші продукти з лабораторії, як очікується, потраплять в ресторани вже в 2021 році, повідомляють Патріоти України.
Компанія Meatech, можливо, вперше в історії створила штучне м'ясо за допомогою 3D-принтера. Головка принтера переміщається по лотку, розпорошуючи на нього шари біологічних «чорнила», що містять ембріональні стовбурові клітини теляти. Результати в даний час виглядають не дуже апетитно, але компанія переконана, що протягом року вона першою в світі надрукує 3D-стейк, який важко буде відрізнити від справжнього.
Цілком можливо, це одна з найбільш революційних технологій людства.
Стовбурові клітини тварин поміщають в біореактор, змішують з поживними білками і прискорюють ріст компонентами. Клітини ростуть, розмножуються, збираються в крихітні кластери, а потім з'єднуються в живу м'язову тканину.
Зростання відбувається повільно - на цьому етапі більшість компаній подрібнюють вирощене м'ясо в фарш.
Інновація Meatech дозволяє розріджувати тканину, розпорошувати її через 3D-принтер і швидко створювати стейк. Принтер може комбінувати різні «чорнило» і таким чином створювати різні види стейків.
Шарон Фіма, генеральний директор і співзасновник Meatech, каже, що компанія орієнтована на промисловий ринок. Для цього був розроблений власний біореактор і промисловий 3D-принтер, що дозволяє швидко виробляти значну кількість м'яса. Також компанія розробляє дві технології: біологічні чорнило і промислове виробництво живої тканини.
Концепція вирощування живої тканини в лабораторії з'явилася з необхідності заміни людських органів. В ході досліджень вчені виявили і спосіб вирощування їстівної м'ясної тканини.
Одним з учених Meatech є професор Таль Двір з Тель-Авівського університету, він отримав міжнародне визнання коли його лабораторії вдалася 3D-друк живого людського серця в минулому році.
Supermeat, очолювана Ідо Савір, Кобі Бараком і Широм Фрідманом, була першою. У 2016 році вона почала розробки для культивування фрикадельок, сосисок і курячих Наггетс. Фірма залучила інвесторів і отримала понад $ 3 млн. Supermeat планує почати поставки своїх продуктів в ресторани вже в 2021 році.
Aleph Farms, заснована Дідьє Тубіа, Йонатаном Бергером, Аміром Зейдманом і професором Шуламит Льовенберг з Техніона, включилася в гонку через рік після Supermeat і залучила $ 14 млн. Компанія розробляє технологію виробництва цілих стейкових висівок і планує вийти на ринок через три роки.
"Трамп запровадив додаткові мита на два острови, які населені виключно пінгвінами. На рівні 10 відсотків. З одного боку добре, що Трамп вважає пінгвінів своїми друзями", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", ...
Виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак зазначила, що армія РФ рухається до територій, багатих на корисні копалини, і це є однією з причин війни, передають Патріоти України. "Кремль витрачає сотні мільй...