Мясо "з пробірки", а точніше з 3D-принтера: Ізраїльтяни представили технологію друку штучного м'яса

Перші продукти з лабораторії, як очікується, потраплять в ресторани вже в 2021 році.

Хайтек-компанія Meatech з Нес-Ціон бере участь в глобальній гонці по винаходу «м'яса з пробірки». Перші продукти з лабораторії, як очікується, потраплять в ресторани вже в 2021 році, повідомляють Патріоти України.

Світ наближається до того, що м'ясо, створене штучно з клітин тварин, стане основним продуктом харчування. Ізраїльські компанії лідирують в цій області.

Компанія Meatech, можливо, вперше в історії створила штучне м'ясо за допомогою 3D-принтера. Головка принтера переміщається по лотку, розпорошуючи на нього шари біологічних «чорнила», що містять ембріональні стовбурові клітини теляти. Результати в даний час виглядають не дуже апетитно, але компанія переконана, що протягом року вона першою в світі надрукує 3D-стейк, який важко буде відрізнити від справжнього.

Штучний стейк можна відправляти на гриль

Культивоване м'ясо - це справжнє м'ясо, за винятком того, що жодну тварину не було вбито, щоб його отримати. М'ясо має всю необхідну харчову цінність, не містить вірусів, холестерину та інших небажаних компонентів, а також не вимагає величезних витрат на вирощування худоби, повідомляє Ynet.

Цілком можливо, це одна з найбільш революційних технологій людства.

Стовбурові клітини тварин поміщають в біореактор, змішують з поживними білками і прискорюють ріст компонентами. Клітини ростуть, розмножуються, збираються в крихітні кластери, а потім з'єднуються в живу м'язову тканину.

Зростання відбувається повільно - на цьому етапі більшість компаній подрібнюють вирощене м'ясо в фарш.

Інновація Meatech дозволяє розріджувати тканину, розпорошувати її через 3D-принтер і швидко створювати стейк. Принтер може комбінувати різні «чорнило» і таким чином створювати різні види стейків.

Шарон Фіма, генеральний директор і співзасновник Meatech, каже, що компанія орієнтована на промисловий ринок. Для цього був розроблений власний біореактор і промисловий 3D-принтер, що дозволяє швидко виробляти значну кількість м'яса. Також компанія розробляє дві технології: біологічні чорнило і промислове виробництво живої тканини.

Шарон Фіма

Компанія Meatech була заснована в 2018 році Шароном Фімою, Аміром Хасідімом і Омрі Шаніним. Стартап залучив $ 3 млн і почав з команди в 17 осіб.

Концепція вирощування живої тканини в лабораторії з'явилася з необхідності заміни людських органів. В ході досліджень вчені виявили і спосіб вирощування їстівної м'ясної тканини.

Одним з учених Meatech є професор Таль Двір з Тель-Авівського університету, він отримав міжнародне визнання коли його лабораторії вдалася 3D-друк живого людського серця в минулому році.

Таль Двір

Багато ізраїльських високотехнологічні фірми кинулися в гонку по створенню культивованих м'яса.

Supermeat, очолювана Ідо Савір, Кобі Бараком і Широм Фрідманом, була першою. У 2016 році вона почала розробки для культивування фрикадельок, сосисок і курячих Наггетс. Фірма залучила інвесторів і отримала понад $ 3 млн. Supermeat планує почати поставки своїх продуктів в ресторани вже в 2021 році.

Aleph Farms, заснована Дідьє Тубіа, Йонатаном Бергером, Аміром Зейдманом і професором Шуламит Льовенберг з Техніона, включилася в гонку через рік після Supermeat і залучила $ 14 млн. Компанія розробляє технологію виробництва цілих стейкових висівок і планує вийти на ринок через три роки.

Шуламит Льовенберг в лабораторії

Компанія Future Meat була заснована в 2018 році професором Яаковом Нахміас з Єврейського університету в Єрусалимі, вона залучила $ 16,5 млн. Future Meat розробляє фрикадельки з яловичини і курячого м'яса. Очікується, що саме ця компанія першою зможе вийти на ринки в 2021 році. Компанія виробляє «гібридне м'ясо» - суміш тваринного жиру і рослинних білкових тканин. Дослідники розраховують, що вироблене за їхньою технологією м'ясо буде мати вартість не більше $ 5 за 1 кг.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Фальшиві форми: Популярну блогерку висміяли за «відфотошоплений» знімок

п’ятниця, 27 листопад 2020, 21:46

Омович відома своїми численними пластичними операціями. Блогерка Олена Омович розмістила в своєму Instagram архівне фото. Однак один з підписників відразу вказав на ознаки того, що над знімком попрацювали у Фотошопі, передають Патріоти України. «Коли п...

"Фотографии Зеленского с родителями совсем не смешные. Они грустные", - Бабченко

п’ятниця, 27 листопад 2020, 21:44

Модель "я з хот-догом" або "я на кухні у мами", яка на Заході зовсім органічна, в країнах перехідного пострадянського простору не викликає нічого, крім роздратування, агресії і знущань. "Вообще, все эти фотографии: Зеленский с родителями на кухне, Тимо...