Путінізм, версія "Квартала": "Ми прекрасно розуміємо, що справа не в Макеєнку і не в "Прямому", - Портников про обшуки ДБР

Коли наступного дня після парламентських слухань про свободу слова влада діє таким чином, так це ніякий не обшук, а сигнал.

Віталій Портников. Фото: Гордон.

"ХХІ століття в Росії завершилося, не розпочавшись, в 2000 році, з арешту олігарха Володимира Гусинського і знищення його телеканалу НТВ. Путінський соратник Володимир Лесин, який через роки за загадкових обставин помре в американській столиці, приніс Гусинському документи про відмову від власності на телеканал прямо до тюремної камери", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Я не був прихильником діяльності Володимира Гусинського і не співпрацював з його медіа-холдингом. Але я прекрасно розумів, що справа зовсім не в Гусинському і не в його конфлікті з "Газпромом" - кредитором і майбутнім власником телеканалу. Справа в бажанні влади встановити повний і тотальний контроль над російськими медіа - щоб режиму не міг перешкодити жоден олігарх і жоден журналіст.

Путіну все це вдалося. Встановити контроль над медіа, які дозволяли собі критику влади. Спровокувати конфлікти в журналістському середовищі. Перетворити журналістику на обслугу і декорацію. Росіяни за це дорого поплатилися і ще поплатяться - десятиліття авторитаризму і безвиході обов'язково призведуть до кризи держави, суспільної деградації, краху.

Але поплатилися не тільки росіяни. Поплатилися і українці. Люди, які 2000 року нічого не знали про конфлікт навколо російського телеканалу, сьогодні опинилися в могилах, втратили здоров'я, житло і життєву перспективу саме тому, що чекістська російська влада позбавила російське суспільство залишків здорового глузду, об'єктивної інформації, можливості конкуренції.

І це - не кінець, а тільки початок українських страждань. Тому що коли до тиску з боку сусіднього авторитарного режиму додаються спроби побудувати сумну карикатуру на путінізм, розраховувати нема на що. Тому що коли втрачаєш розуміння про реальну ситуацію у власній країні, твоя дистанція до власного життєвого краху виявляється набагато коротшою, ніж може здатися прихильнику гумористичних шоу і телесеріалу про нелегку долю "слуги народу".

Ми прекрасно розуміємо, що справа не в Макеєнку і не в "Прямому" - як би хто не ставився до телеканала і його власника. Коли наступного дня після парламентських слухань про свободу слова влада діє таким чином, так це ніякий не обшук, а сигнал.

Сигнал того, що ХХІ століття в Україні завершується і починається радянське середньовіччя. Що люди, які прийшли до влади в нашій країні завдяки катастрофічним для України підсумкам президентських і парламентських виборів 2019 року, серйозно налаштовані на створення в країні репліки путінського режиму в версії "95 кварталу". Іншої моделі вони просто не розуміють, інакше не вміють. Критики не сприймають. А значить, повинні зачистити медіа-простір до російського "блиску".

Єдине, що може ще врятувати Україну - так це те, що кинутися в обійми Путіна новий президент не може і нафти з газом у нього теж немає. А значить - час українського "путінізіму" буде не довгим. Важливо тільки, щоб руїни влади не стали в чергового разу руїнами української економіки і української державності. Можливість цього зараз є дуже великою".

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достает глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...