Наративи і ставлення до України в США дуже починають нагадувати часи відходу з Південного Вʼєтнаму та Афганістану, - Тимофій Милованов

"Після 4 тижнів у США і повернення в Україну, мені здається багато українців не розуміють, що відбулось з приходом Трампа і живуть у світі ілюзій", - пише почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Напишу, що думаю. Це неприємно, але зараз іншого світу немає.

1. Вони реально роблять те, що говорять. Закрити ЮСЕЙД? Зроблено. Ввести тарифи? Введено. Припинити допомогу Україні, щоб дати зрозуміти хто тут хазяїн? Припинено.

Перезапустити стосунки з Росією? Перезапускають.

Людям здається, що вони говорять, щось дике, чого не може бути. І сподіваються, що якось насправді буде по-іншому. Ні, не буде. Вони реально спробують зробити ті дикі речі, які обіцяють.

2. Наративи і ставлення до України дуже починають нагадувати часи відходу з Південного Вʼєтнаму та Афганістану.

Ось вони:

  • За мир. Головне мир, головне домовитись, неважливо як, головне, щоб люди перестали гинути, перестала йти війна. Це не зовсім Афганістан, але ідея – що війна зло, і ніщо не може її виправдати, для американців не нова. І те, що вони готові на мир заради миру, на будь-яких умовах… їм не так важливо що станеться потім, аби був мир. Це як угода Трампа в Афганістані. Або як пацифізм під час Вʼєтнаму.
  • Всі хто говорять щось інше – проти миру. Ми бачили наративи які звинувачують президента в тому, що він за війну, бо він виставляє якісь умови. Неважливі умови. Він має погодитись на мир на будь-яких умовах. Це звісно спрощено, але ця ідея стає все більш популярною серед людей, що підтримую Трампа.
  • Ні, навіть якщо країна програє, а агресора переможе, нічого критичного з США і Європою не станеться. Це Віткофф 21 березня. Це Афганістан. Це Вʼєтнам.
  • Підтримка – це пуста трата ресурсів. Це так само як і небажання вірити в погані наслідки якщо Росія чи Талібан переможуть.
  • Це не наша справа. Ну те саме було з Вʼєтнамом і Афганістаном.
  • Місцеві еліти корупціонери. Так само звинувачували у цьому уряд Вʼєтнаму (справедливо) і Афганістану (справедливо). Інша версія – місцеві еліти не є справжньою демократією (згадайте, Трамп про диктатора).

На жаль, на мою думку, це дуже нагадує наративи навколо Афганістану та Вʼєтнаму.

Гарна новина, що схоже ставлення у «МАГА» у США і до Європи. А Європа нас підтримує, це друг. І сильна економіка. Там теж є настрої схожі на «МАГУ», але вони поки що не перемогли. Тому є час.

Найголовніше, це що ми самі зможе зробити. Нам потрібна внутрішня єдність, демократія, сильні інституції, і ідея розвитку.

Як ми будемо жити далі? Чому ми корисні Європі? Яким чином ми створимо сильну Україну. Сподіватись і надіятись – це не план, а гарантія провалу.

Тому цей план розвитку, реальний, амбітний, справжній, який відкриє і нарешті перетворить потенціал підприємництва, сили, амбіції українців у сильну державу і країну, потрібен. Зараз".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У РФ ліквідовано провідного конструктора російських РЕБів (фото, відео)

п’ятниця, 25 квітень 2025, 20:52

У російському Брянську вибухнув автомобіль провідного російського конструктора. Він займався модернізацією засобів радіоелектронної боротьби. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела у Силах оборони, передають Патріоти України. За інформац...

Колись він сміявся з Байдена: Трамп може засмутитися, коли дізнається про своє місце на похороні Папи, - The Telegraph

п’ятниця, 25 квітень 2025, 20:40

Президент США Дональд Трамп може бути глибоко розчарований, коли дізнається, що на похороні Папи Римського Франциска йому відведене місце у третьому ряду високопоставлених гостей. Про це пише The Telegraph, передають Патріоти України. Зазначається, що ...