Християни східного обряду 27 грудня за новим стилем вшановує пам'ять Стефана Первомученика, першого християнина, який був забитий камінням за віру в Христа. За старим стилем цього дня церква вшановувала пам'ять християнських мучеників Фірса, Левія і Калинника.
В українців 27 грудня починався період різдвяних святок, який закінчується на Водохореще. Протягом цього періоду українці бажали один одному щасливих зимових свят і достатку в домі.
У період святок люди не працювали - наступав короткочасних відпочинок від сільських робіт. У вільний час займалися ворожіннями, ходили в гості до рідних і хрещених, колядували і доїдали святкові страви (ковбаски, холодець, кутю).
Святого Стефана наші предки вважали покровителем великої худоби, особливо коней. У День святого Стефана наймали пастухів на наступний сільськогосподарський сезон. Хороші пастухи в Київській Русі дуже цінувалися, їх пригощали і дарували подарунки. В цілому в цю дату часто наймали і звільняли працівників за наймом.
У народне свято 27 грудня доглядали за кіньми, давали їм частування, розчісували гриву і міняли підкови. Також в це народне свято коней, корів і баранів поїли водою з корита, в яке кидали срібний предмет. Власники худоби вірили, що це вбереже тварин від захворювань і нечисті.
За давніми прикметами, в свято 27 грудня важливо дотримуватися чистого в будинку, і самим ходити в чистому одязі і з чистим тілом. У цей день намагалися сходити в баню і частіше вмиватися протягом дня.
У святочний період молоді українки займалися ворожіннями. Важливо пам'ятати, що церква не схвалює будь-які магічні ритуали.
Не можна ображати коней, собак та інших тварин, в тому числі і бездомних. Не варто підвищувати голос на них, проганяти і обзивати.
У день Стефана не можна ходити в брудному і зношеному одязі.
Не можна в цей день ходити з брудною головою і немитим тілом.
Викидати залишки їжі, хліба, куті не можна - згодуйте їх тваринам або птахам.
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
Частина перша. 1. Питання комплектування. На сьогоднішній день загальна чисельність так званого «объединённой группировки вооружённых сил рф на юго-западном твд» (офіційна назва різновидового та різнорідного угруповання «вс рф», що воює в Україні), за ...
Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...