Народні прикмети на 1 січня. Василів день. Щедрувати та козу водити. Вдалий для покупок

Християни східного обряду в Україні 1 січня за новим стилем вшановує пам'ять святого Василя Великого, єпископа Кесарійського. Свято Василя вважалося великою урочистістю у наших предків, а традиції його святкування входять у культурне надбання українського народу.

Святкувати день Василя починали ще напередодні, 31 грудня, в Щедрий вечір. Цього дня українська молодь водила козу по селу, співала щедрівки та веселилася. Традиції щедрування збереглися в Україні донині. Також 31 грудня на святковий стіл готували щедру кутю з маслом, молоком чи сметаною.

У народне свято 1 січня молодь зранку ходила сусідніми будинками та посівала. На відміну від колядок та щедрівок, які є розвагою для всіх, посівати ходять лише хлопчики та чоловіки. Під час обряду юнаки засипали поріг господарів будинку зерном та співали посівальних пісень, а потім отримували частування. Посівальне зерно люди не викидали, а давали в корм курям.

Дівчата на Василів вечір гадали на долю і на суджених. Також за допомогою ритуалів намагалися дізнатися, хто з подружок перша вийде заміж.

Дорослі цього свята збиралися вдома у старшого родича і накривали великий святковий стіл. На столі обов'язково були страви зі свинини, тому 1 січня відоме як "свиняче свято". Також цього вечора доїдали вчорашню кутю.

За народними віруваннями, 1 січня у торговців буде вдала торгівля та гарний прибуток. Щоб виручка була гарною, першому покупцеві потрібно поступитися і ціні хоча б трохи. Також день вдалий для покупок - обновки довго прослужать.

За старим стилем 1 січня віруючі вшановували ченця Києво-Печерського монастиря Іллю Печерського, а також святого Вонифатія. Вонифатій Римський вважається покровителем здоров'я та тверезості. Щоб отримати благословення святого, на це свято варто відмовитись від алкоголю. Також Вонифантію моляться про лікування себе або іншої людини від пияцтва.

Що не можна робити 1 січня

Не варто важко працювати в цей день, інакше рік буде важким.

Виносити сміття 1 січня – до біди.

Не можна зустрічати Новий рік в боргах.

Не можна ходити у старому, зношеному, брудному та рваному одязі 1 січня.

Як зустрінеш новий рік, так його й проведеш, тож цієї дати не варто сваритися, плакати, згадувати старі образи.

Прикмети погоди 1 січня

  • Вітряний день обіцяє великий урожай горіхів в наступному році.
  • Якщо місяць чітко видно, то влітку буде хороша погода.
  • Теплий безсніжний день – до нескорих заморозків.
  • Якщо дерева покриті інеєм, то цей рік буде родючим.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Він навіть не у Москві": У Путіна лише два шляхи - удар тактичною ядерною зброєю по Україні, який не принесе перемоги, або різко зменшити вимоги та піти на мирні угоди, - Голобуцький

субота, 23 листопад 2024, 9:20

"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...

Народні прикмети на 23 листопада: Не забудьте посвятити хліб-сіль. Що не можна робити цього дня, щоб не відвернути щастя, а що варто здійснити

субота, 23 листопад 2024, 7:05

Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...