З цей період дня в дороги починали руйнуватися, покриватися брудом і поступово перетворюватися на бездоріжжя. Тому день отримав назву Дорогоруйнівник. Наші предки у це свято не ризикували вирушати у далеку дорогу, щоб не загрузнути у дорозі. Натомість дату проводили вдома.
У Київській Русі був ритуал "слухання" доріг. Перед тим, як виїжджати з дому, трохи йшли пішки і перевіряли, чи м'яка земля і чи не капає вода з дахів. Якщо люди підозрювали, що незабаром настане відлига та розлив річок, то поїздку відкладали. А якщо земля була замерзла і тверда, то шлях вважався вдалим.
Українці у свято 12 березня наповнювали шпаківні та розвішували в саду. Люди дуже раділи пернатим на ділянці, адже вони з'їдають багато шкідників рослин. Ми вже розповідали, що покласти у годівницю для птахів, щоб вони постійно відвідували ваше подвір'я.
12 березня вважається дуже вдалим днем для посівних робіт, висадження рослин у теплицю та на розсаду. А якщо три дні поспіль не було морозів, то можна вже сіяти насіння на городі. Раніше ми писали, що посадити в березні у відкритий грунт.
Якщо вирушили в далеку дорогу в цей день, не можна в дорозі лаятися матом, голосно співати, свистіти, кричати.
У день Прокопа, за давніми повір'ями, двері будинку повинні бути відкритими для гостей і рідних. Не можна в цю дату відмовлятися впускати людини, якщо він прийшов в гості. Також не можна відмовляти друзям і рідним у допомозі.
Український журналіст Денис Казанський дав різку відповідь зрадникам стосовно російського удару по Сумах. Про це Казанський написав у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України. "У в**лядків усе стабільно. Вони навіть не заперечують, що по Сума...
13 квітня за новим стилем (26 квітня за старим) вшановують пам'ять священномученика Артемона Лаодикійського та мучениці Фомаїди Єгипетської. За юліанським календарем сьогодні вшановують преподобного Іпатія Чудотворця, нагадують Патріоти України. ***. С...