З цей період дня в дороги починали руйнуватися, покриватися брудом і поступово перетворюватися на бездоріжжя. Тому день отримав назву Дорогоруйнівник. Наші предки у це свято не ризикували вирушати у далеку дорогу, щоб не загрузнути у дорозі. Натомість дату проводили вдома.
У Київській Русі був ритуал "слухання" доріг. Перед тим, як виїжджати з дому, трохи йшли пішки і перевіряли, чи м'яка земля і чи не капає вода з дахів. Якщо люди підозрювали, що незабаром настане відлига та розлив річок, то поїздку відкладали. А якщо земля була замерзла і тверда, то шлях вважався вдалим.
Українці у свято 12 березня наповнювали шпаківні та розвішували в саду. Люди дуже раділи пернатим на ділянці, адже вони з'їдають багато шкідників рослин. Ми вже розповідали, що покласти у годівницю для птахів, щоб вони постійно відвідували ваше подвір'я.
12 березня вважається дуже вдалим днем для посівних робіт, висадження рослин у теплицю та на розсаду. А якщо три дні поспіль не було морозів, то можна вже сіяти насіння на городі. Раніше ми писали, що посадити в березні у відкритий грунт.
Якщо вирушили в далеку дорогу в цей день, не можна в дорозі лаятися матом, голосно співати, свистіти, кричати.
У день Прокопа, за давніми повір'ями, двері будинку повинні бути відкритими для гостей і рідних. Не можна в цю дату відмовлятися впускати людини, якщо він прийшов в гості. Також не можна відмовляти друзям і рідним у допомозі.
"Здавалося б, падати вже нікуди - і тут із дна постукали. Всі добре знають про мародерство і злочини російської армії, про м'ясні штурми і "каліч-полки", про солдатів, яких саджають в ями їхні ж командири, щоб забрати зарплатні картки. Та ось нова схем...
Російський пропагандист та ведучий каналу Соловйов Live Сергій Мардан зробив заяву в ефірі передачі, після якої змушений був виправдовуватися та просити вибачення. Про це повідомляють росЗМІ, передають Патріоти України. Спочатку він закликав скасувати ...