Православна церква України 13 березня за новим стилем вшановує пам'ять патріарха Никифора Константинопольського та святого Василя Великого (інші народні призвіська - Василь капельник, Василь теплий, - ред.). За старим стилем сьогодні вшановують преподобного Василя Сповідника.
Зазвичай у це свято настає довгоочікуване потепління і з'являються перші зелені рослини. Разом із потеплінням приходять дощі та розливаються річки, а дороги вкриваються брудом та стають непрохідними. Через це дата здавна вважається невдалою для поїздок та подорожей.
Українці 13 березня не їздили до сусідніх міст і далеко від будинку не від'їжджали, побоюючись, що вози загрузнуть у багнюці. Натомість ходили до найближчої водойми рибалити. День вважається дуже вдалим для риболовлі.
Попри потепління, до справжнього тепла було далеко. У будинках топили піч. До вогню цієї дати ставилися дуже шанобливо. Існувало повір'я, що вогонь може "розгніватися" за нешанобливу поведінку та спалити будинок.
Загалом 13 березня вважається одним із найнебезпечніших і найнещасливіших днів у році. Люди намагалися ніяк не ризикувати і не розпочинати нових справ.
У цей день за повір'ями наших предків категорично не можна гасити вогонь водою, кидати в багаття волосся з гребеня і плювати в піч. У давні часи люди вірили, що це може розгнівати вогонь. Також біля печі не можна сваритися і голосно розмовляти біля печі.
"Коли я писав блог по вбивству Фаріон, то зразу сказав, що ви будете здивовані вбивцею і мотивами", - пише у своєму блозі Борислав Береза, передають Патріоти України. "Зараз бачу сміхуйочки з приводу, що наступною жертвою мав бути Макс Бужанський. Про ...
Лідери козацтва пізніших часів відтіснили в пам'яті народу відчайдушного і умілого отамана, що з купкою запорожців став одним з вершителей доль Східної Європи і підняв роль українського козацтва до небувалих до того висот, перевершивши Байду Вишневецького