Християни східного обряду 14 січня за новим стилем вшановує пам'ять християнської святої преподобної Ніни Рівноапостольної, яка вважається покровителькою Грузії. За старим стилем 14 січня українці вшановували Василя Великого і відзначали Новий рік.
У цей день наші предки особливо доглядали за домашньою худобою. Тварин мили, чистили шерсть, давали їм ласощі. У хліві прибирали і міняли солому. У день Ніни розмовляли з тваринами тільки ласкавими словами. В особливій пошані були корови - годувальниці сім'ї. Люди вірили, що у турботливого господаря скотина цілий рік буде здоровою.
За старим календарем в цю дату відзначається свято Василя або Старий Новий рік. Українці відзначали Новий рік посівалками. Хлопчики та юнаки з зерном обходили сусідні будинки, засівали господарям поріг і бажали щасливого року, за що отримували частування. Посівальне зерно не викидали, а давали в корм птиці.
За давнім повір'ям, в свято 14 січня першим в будинок потрібно впустити чоловіка, щоб в родині цілий рік було щастя.
На стіл у Василів вечір українці готували м'ясні страви - холодець, кров'янку, домашні ковбаски, рульку. Заможні сім'ї запікали ціле порося. На свято запрошували всіх рідних і довго не розходилися.
14 січня згідно традиції варто зварити і покуштувати каші, щоб цілий рік бути здоровим.
14 січня - вдалий день для будь-яких покупок. Нова річ довго прослужить і буде радувати.
Категорично заборонено в цей день ображати тварин, кричати на них, бити і лаяти, виганяти на вулицю.
У цей день не варто їсти м'ясо, інакше в нинішньому році часто буде боліти живіт.
Не давайте і не беріть гроші в борг, інакше весь цей рік проходите в боргах.
Не можна зустрічати Старий Новий в конфліктах, образах, жалості до себе.
Хворіти в цей день небажано, інакше недуга надовго затягнеться. Тому не варто нехтувати шапкою і рукавичками на вулиці.
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...