Православна церква України 16 листопада вшановує одного з дванадцяти апостолів Левія Матвія, автор однієї з чотирьох канонічних Євангелій.
16 листопада часто помічали невелике потепління. При цьому наші предки помічали, що чим теплішим видався день, тим морознішою буде зима. Цей день в Україні традиційно присвячували підготовці до зими та походів у гості. Дівчата ворожили на суджених.
За старим стилем 16 листопада відзначали свято на честь святої Анни Всеволодни, дочки київського князя Всеволода Ярославовича. В Київській Русі цей день отримав назву Анна Холодна, оскільки вже наступали справжні морози і нерідко випадав перший сніг.
У це свято наші предки збирали і заморожували пізні ягоди - брусницю, журавлину, виноград, калину, шипшину. З них варили вітамінний чай, пекли пироги або готували ягідний кисіль. Страви з ягодами обов'язково давали дітям, щоб ті росли міцними і рум'яними.
Дівчата 16 листопада займалися рукоділлям. Це хороший вечір для прядіння одягу з овечої вовни або лляних ниток. Чоловіки в цей день різали свиней і заготовляли на зиму сало.
Здавна вірили, що цього дня не можна нікому бажати зла, інакше воно повернеться сторицею. Також не можна їсти м'ясні, молочні продукти, яйця — йде Різдвяний піст. Не можна було ходити по дому босоніж — вірили, що тоді сильно захворієш.
Цього дня збиралися з родиною та друзями за пісним святковим столом, обов'язково проводили час за розмовами. Також намагалися нікому не відмовляти в гостинності.
Існують такі прикмети про погоду у цей день:
Найскладнішою ділянкою фронту зараз, без сумнівів є стик покровського та торецького напрямків. Ворог дуже багато сил та засобів підготував перед початком операції.Коли наче вдалося згасити пожежу в нашій обороні, настало "перемирʼя" на Великдень, і вор...
29 квітня за новим стилем (12 травня за старим) вшановують пам'ять дев'яти Кизицьких мучеників і мученика Іоанна Валаха. За юліанським календарем сьогодні вшановують мучениць-сестер Агапію, Хіонію та Ірину. ***. У III столітті в місті Кизик поблизу Да...