19 червня за новим календарним стилем (2 липня - за старим) - день пам'яті апостола Іуди, брата Господнього. Також цього дня згадують святого Зосима-бджоляра (Зосимус).
19 червня за старим календарним стилем - преподобного Віссаріона, чудотворця Єгипетського.
Апостола Іуду називають братом Господнім, оскільки Іуда був сином праведного Йосипа Обручника і його першої дружини. Не варто плутати апостола Іуду з Іудою Іскаріотом, який зрадив Христа. Апостол Іуда був вірний Христу до кінця, хоча й не відразу повірив у Божественну сутність Христа. Після Вознесіння Іуда проповідував Євангеліє в Юдеї, Ідумеї, Самарії, Галілеї, а також у країнах Аравійського півострова. Але 80-го року у Вірменії апостола Іуду розіп'яли на хресті. Від апостола збереглося послання, написане ним у Персії, яке містить багато глибоких думок про Святу Трійцю, втілення Христа, добрих і злих ангелів і Страшний Суд.
Зосима (Зосимус) - християнський мученик, який був страчений у Сполето, Умбрія, Італія, за правління імператора Траяна.
Мученик Зосима жив у місті Аполлоні (Фракія) під час царювання гонителя християн Траяна. Святий хотів стати християнином. Почувши про початок переслідування християн, залишив військову службу, прийняв хрещення і всією душею віддався молитві й благочестю. Правителю Антіохії Доміціану донесли, що воїн Зосима зрадив імператора, знявши з себе військове звання і приєднавшись до християн.
На суді святий Зосима мужньо сповідав віру в Христа і відмовився принести жертву язичницьким богам. Був відданий на жорстокі муки, але, підкріплений благодаттю Божою, не відчував страждань. Правитель наказав розжарити мідне ложе і покласти на нього святого. Мученик, створивши знамення хреста, ліг, але залишився неушкодженим.
Вирушаючи з міста, Доміціан наказав взути мученика в залізні сандалі з вбитими в підошви гострими цвяхами і вести за собою. Господь дарував святому Зосимі сили легко і швидко слідувати за кіньми. Мученика кинули до темниці, де його морили голодом і спрагою, але ангел зміцнив його сили хлібом і водою. Святий Зосима рішуче відмовлявся принести жертву язичницьким богам. Після довгих і болісних катувань він був обезголовлений і з молитвою віддав свою душу Богові.
У народному календарі 19 червня - свято Зосима Бджоляр, прозвали його так на честь святого мученика Зосими Аполлоніадського, пам'ять якого також звершують цього дня.
За прикметами дня судять про погоду, а пов'язані вони в основному з бджолами:
За народними прикметами, 19 червня бджоли жалять тільки недобрих людей.
Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква не схвалює сварок, образ, наклепів, виступає проти жадібності, заздрості, зневіри.
Народні прикмети цього дня не радять відмовляти в допомозі, інакше сам опинишся в скрутному становищі, давати в борг гроші, а також перераховувати бджіл пасічникам - комахи хворітимуть і можуть загинути.
Святий Зосима - покровитель сім'ї. У нього просять благополуччя для сім'ї, а закохані моляться святому про міцне кохання.
У народі день вважається вдалим для початку будь-яких справ, наприклад, ремонту, переїзду - все, розпочате 19 червня, буде успішним. Також цього дня радять віддавати борги - якщо повернути навіть невелику частину, то гроші потечуть рікою, і в домі буде достаток.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...