19 липня за новим церковним календарем (1 серпня за старим) - день пам'яті преподобної Макрини, сестри святителів Григорія Нісського і Василя Великого. 19 липня за старим календарним стилем - день пам'яті преподобного Сисоя Великого.
Макрина жила в IV столітті, була родом із Каппадокії, зі знатної родини. Відомо, що вона була старшою сестрою архієпископа і богослова Василя Великого та богослова і єпископа Григорія Нісського.
Напередодні народження Макрини її матері наснився ангел, який сказав назвати дівчинку Феклою - на честь первомучениці Фекли. Так і зробили, але домашні все одно звали її Макриною, на честь бабусі.
Макрина з юних років вивчала Святе Письмо, відвідувала церковні служби. Сталося так, що її наречений помер до весілля, тому Макрина вирішила присвятити себе Богу. Вона ж виховувала своїх дев'ятьох молодших братів і сестер. Коли помер їхній батько, а самі діти виросли, Макрина з матір'ю пішли в дівочий монастир, де прийняли чернечий постриг. Незабаром Макрина стала настоятелькою обителі.
Від Бога преподобна отримала дар чудотворення - за її молитвами в обителі в голодні роки з'являлася пшениця, також свята зцілювала хвороби, виганяла бісів і пророкувала.
У народному календарі 19 липня - свято Мокрини або Макринин день. Вважається, що з цього часу настає пора дощів і гроз.
19 липня, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лайки, лихослів'я, конфліктів, злості, заздрості, жадібності, наклепу, пліток, помсти і зневіри. Не можна відмовляти в допомозі, ні людині, ні тварині.
Народні прикмети дня категорично забороняють вживати алкоголь - кажуть, цього дня його сам нечистий наливає і це може перерости у згубну звичку. Також на Мокрину не радять солити огірки - за прикметами ними можна отруїтися, і йти на риболовлю. Вважається, що 19 липня краще не їсти яблук - може початися низка дрібних неприємностей.
До преподобної Макрини звертаються з молитвами про здоров'я собі та близьким, добробут в домі, мир. Просять у святої допомоги у вихованні дітей.
Цього дня добре робити прибирання в домі, прати, прасувати, мити вікна. Не можна виганяти кота, який приблудився - це вісник щастя й удачі. Вважається, що той, хто цього дня випадково потрапить під дощ, буде здоровий цілий рік.
Частина перша. 1. Питання комплектування. На сьогоднішній день загальна чисельність так званого «объединённой группировки вооружённых сил рф на юго-западном твд» (офіційна назва різновидового та різнорідного угруповання «вс рф», що воює в Україні), за ...
Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...