Якщо цього дня лежав сніг, а водойм покривалися кіркою льоду, то на Катерину влаштовували перегони на санях, що їх особливо любила молодь. Молодята у цей день ходили селом у вивернутих навиворіт кожухах - вважалося, що це допоможе їм зберегти шлюб щасливим.
До цього свята намагалися закінчити всі сільськогосподарські роботи, привести в порядок сарай, прибрати і замульчувати город. За давніми повір'ями, якщо до 24 листопада все закінчити в городі і в саду, то наступний рік буде дуже врожайним.
Незаміжні дівчата ввечері 24 листопада ворожили на судженого. Для цього брали головку часнику, чистили її і рахували зубчики. Якщо їх парна кількість, то в наступному році буде весілля, а якщо непарне, то дівчина ще рік буде незаміжньою. Також популярним у День святої Катерини було таке ворожіння: гілку вишні ставили у воду і чекали, чи вона розцвіте до Різдва. Якщо це сталося, то наступного року дівчина вийде заміж.
За давніми прикметами в свято 24 листопада для міцного здоров'я потрібно приготувати страву з вирощених на своєму городі овочів, наприклад, овочеве рагу або борщ. Це подарує міцне здоров'я і зарядить людину вітамінами. Також в цей день слід з'їсти шматочок копченої або засоленої риби.
Не варто сьогодні сумувати і сумувати, думати про погане. Також не потрібно готувати їжу в поганому настрої.
Лінуватися 24 листопада - до фінансових проблем.
Не варто сьогодні розповідати про свої плани, інакше вони не збудуться.
Не можна позичати, дарувати і приймати в подарунок рушники, але можна дати за рушник кілька дрібних монет.
Не можна залишати в будинку бруд і безлад, інакше накличете на себе неприємності.
Не можна пити і їсти з посуду з тріщинами сьогодні.
День не підходить для весілля. Такий шлюб, швидше за все, швидко розпадеться.
Існують такі прикмети про погоду у цей день
Важливо, що у наш час клімат дуже змінився, і всі давні прикмети для нас актуальні.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...