У ці дні українці здавна очікували потепління і настання ясних днів. Це свято відоме під назвою Лісове доглядання. Наші пращури ходили до лісу і збирали там перші квіти мати-й-мачухи, а також березовий сік і бруньки дерев.
Жінки у 28 березня обливалися і вмивалися джерельною водою, а також купали в ній дитину і прали постільну білизну. За повір'ями, вода з джерел, освячених колодязів і свердловин цього дня набуває чудодійних і цілющих властивостей, омолоджує шкіру і зміцнює імунітет.
Селяни у свято 28 березня займалися посівними роботами, перекопували і удобрювали город, готували насіння. Все посаджене цього дня обов'язково приживеться і дасть багатий урожай.
Не забували і про домашню худобу - тварин годували, мили і пригощали, а в хліві проводили прибирання. Якщо народжувалися телята, козенята або ягнята, то їх ховали від сторонніх і нікому не показували, щоб не наврочили. Коней 28 березня смачно годували, розчісували і підковували, готуючись запрягати їх у вози.
Мити голову цього дня - нещаслива прикмета, яка віщує сварки з рідними.
Небажано цього дня хворіти - одужання буде довгим і важким. Тому не варто одягатися не за погодою і близько спілкуватися з хворими людьми.
Не робіть спонтанних і емоційних покупок - вони вас розчарують.
Нікому не розповідайте про свій заробіток і нещодавні придбання, не хваліться і не хваліться, інакше позбудетеся заробленого.
Українські артилеристи використовують спеціалізовані польські вантажівки Jelcz P882D53 для перевезення артилерійських боєприпасів. Про це повідомляє видання Defence24 з посиланням на відео 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашк...
Міністр оборони США Піт Гегсет змінив пріоритети збройних сил країни, зосередившись на стримуванні можливого захоплення Тайваню Китаєм та зміцненні оборони території Сполучених Штатів, водночас "приймаючи ризики" у Європі та інших частинах світу. Про ц...