28 лютого в православному календарі день пам’яті преподобного Василя Сповідника. Преподобний Василій був монахом і аскетом, який виступав проти іконоборчого руху, що відбувався в Візантії в 8-9 століттях. Його відстоювання права на використання ікон у культі були важливою складником боротьби за правду віри та дотримання канонів православ'я.
Під час правління імператора Льва III Ісавра іконоборство стало офіційною політикою візантійської імперії. Імператор намагався прибрати ікони з церков та заборонити їхнє використання в релігійних обрядах. Проти цього піднімалися протести вірян, а між ними були й такі, як преподобний Василій Сповідник, які брали на себе відповідальність за захист ікон і віри.
Він разом з Прокопом Декаполітом був ув'язнений через свою боротьбу і вийшов на волю лише після смерті імператора. Помер 750 року в глибокій старості.
Наші предки вірили, що цей день не підходить для рукоділля, вишивання чи в'язання, тому що нічого не буде вдаватися, нитки заплутуватимуться. Не варто заливати водою вогонь, на вас будуть чекати біди в майбутньому. Не рекомендується займатися важливими справами, особливо тими, які пов'язані з грошима — не буде успіху.
Цікаво, що цього дня наші предки йшли до лісу, звідки приносили гілочку сосни чи ялини. Її обов'язково ставили в будинку для захисту від нечистої сили. Також вірили, що вона допоможе отримати сімейний добробут, щастя і кохання.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...