Народні прикмети на 28 лютого. Навіщо цього дня приносили з лісу гілочки сосни чи ялини

28 лютого в православному календарі день пам’яті преподобного Василя Сповідника. Преподобний Василій був монахом і аскетом, який виступав проти іконоборчого руху, що відбувався в Візантії в 8-9 століттях. Його відстоювання права на використання ікон у культі були важливою складником боротьби за правду віри та дотримання канонів православ'я.

Під час правління імператора Льва III Ісавра іконоборство стало офіційною політикою візантійської імперії. Імператор намагався прибрати ікони з церков та заборонити їхнє використання в релігійних обрядах. Проти цього піднімалися протести вірян, а між ними були й такі, як преподобний Василій Сповідник, які брали на себе відповідальність за захист ікон і віри.

Він разом з Прокопом Декаполітом був ув'язнений через свою боротьбу і вийшов на волю лише після смерті імператора. Помер 750 року в глибокій старості.

Прикмети 28 лютого

  • Дощовий день — до теплого, але вогкого літа.
  • Погана погода, але горобці шумлять — чекайте на потепління.
  • Довгі бурульки — до довгої весни.

Що не можна робити 28 лютого

Наші предки вірили, що цей день не підходить для рукоділля, вишивання чи в'язання, тому що нічого не буде вдаватися, нитки заплутуватимуться. Не варто заливати водою вогонь, на вас будуть чекати біди в майбутньому. Не рекомендується займатися важливими справами, особливо тими, які пов'язані з грошима — не буде успіху.

Що прийнято робити 28 лютого

Цікаво, що цього дня наші предки йшли до лісу, звідки приносили гілочку сосни чи ялини. Її обов'язково ставили в будинку для захисту від нечистої сили. Також вірили, що вона допоможе отримати сімейний добробут, щастя і кохання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Повінь на Росії - це не чорний лебідь, а чорний півень. Невдовзі іншу частину РФ чекає ще один півень – але вже червоний, - Андрій Бондар

неділя, 21 квітень 2024, 0:30

"Повінь на Росії – це, звісно ж, не "чорний лебідь", а "чорний півень". Перепрошую за несвідомий каламбур. Різниця між лебедем і півнем очевидна для кожного орнітолога-любителя", - пише український письменник Андрій Бондар на своїй сторінці у соцмережі...