Православна церква України 3 березня за новим стилем вшановує мучеників Євтропія, Клеоніка та Василиска. За старим стилем свято сьогодні присвячене святителю Леву, одному з найвідоміших Пап Римських, який прославився мудрістю та красномовством. А в дохристиянські часи 3 березня українці шанували бога сонця та родючості Ярилу.
Головним символом цього дня вважалася вівсянка - маленький птах з жовтою головою, трохи схожий на папугу. Цей перелітний птах з гарним голосом вважався вісником справжньої весни. Побачити у дворі вівсянку у свято 3 березня - дуже щаслива прикмета.
Наші предки боялися ходити до лісу в цей день. Вірили, що в дикій місцевості починають прокидатися ведмеді, а в лісових звірів з'являються дитинчата. Через це тварини ставали агресивнішими, і люди боялися з ними зіткнутися.
Для міцного здоров'я цього року господині цього народного свята готували страви з вівса - кашу, печиво, пироги, вівсяний кисіль. А щоб прискорити настання весни та залучити сонячне тепло, випікали круглий коровай. Ці страви роздавали всім членам сім'ї, а залишки віддавали худобі, насамперед - новонародженим телятам та ягнятам.
Селяни в свято 3 березня готувалися до посівних робіт. Чоловіки лагодили вози, знаряддя праці та сараї, підковували коней. Жінки купували та пророщували насіння, висаджували першу розсаду. Ми раніше розповідали, що посадити в березні на розсаду.
У цей день не можна кричати і голосно співати.
Невдалий день для риболовлі.
Не можна шити і вишивати 3 березня, але можна прясти.
У цю дату не можна пити алкоголь, інакше будуть проблеми зі здоров'ям.
Важливо саме цього дня дати милостиню тому, хто її просить. Вважалося, що тоді людина буде щаслива, а добро повернеться до неї сторицею.
Економіст та публіцист Вадим Новіков поділився своїм рецептом перебудови економіки України на військові рейки, зазначають Патріоти України. "Уряд запропонував Верховній раді значно підвищити податки для фінансування витрат на війну. В ЗМІ і Інтернеті з...
Ворожі пабліки носять-зловтішаються тезу Стефанчука про те, що до кінця війни не буде демобілізації. “Да паслєднєго укрАінца», оце усе. Але брехня в тому, що вони змішують поняття демобілізації (припинення процесу мобілізації), і звільнення військовосл...