3 листопада за новим церковним календарем (16 листопада за старим стилем) - день пам'яті преподобної Анни, доньки великого князя Київського Всеволода Ярославича і візантійської царівни, а також сестри Володимира Мономаха.
Княжна Анна народилася в другій половині XI століття і виховувалася в християнській вірі. Вона була заручена з візантійським царевичем Костянтином Дукою Старшим, але їм не судилося бути разом, тому дівчина вирішила присвятити себе Богу.
Близько 1086 року князь Всеволод побудував у Києві для доньки Андріївський монастир, а Анна, яка прийняла чернечий постриг, стала його настоятелькою. Княжна доклала багато зусиль, щоб облаштувати обитель і відкрила при монастирі першу на Русі та в Європі школу для дівчаток. У ній навчали письма, ремесел і співу. Крім цього, Анна Всеволодівна брала активну участь у церковно-політичному житті батька. Після смерті митрополита Іоанна II вона вирушила до Константинополя, де познайомилася з тамтешнім монастирським життям, а приїхала звідти разом із новим митрополитом, Іоанном ІІІ. Також з ім'ям княжни пов'язані легенди про її мистецтво лікування.
Похована свята Анна там же, в Андріївському (Янчиному) монастирі, який був пізніше зруйнований Батиєм.
Свято 3 листопада за старим стилем - день пам'яті Іларіона Великого і перенесення мощей святителя Іларіона, єпископа Меглинського. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 21 жовтня.
У народному календарі 3 листопада - свято Анна Холодна, оскільки погода з цього дня починала змінюватися, наставали холоди.
Цього дня, як і в інші церковні свята, є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:
Народні прикмети не радять цього дня вирушати в далеку дорогу і відвідувати людні місця, а також не варто запрошувати в дім незнайомців.
Цього дня можна піти до храму або помолитися вдома. До святої Анни звертаються по допомогу у вихованні дітей і просять удачі в навчанні. Також святій моляться про зцілення від недуг, сімейне благополуччя.
За старих часів цього дня бралися за прядіння льону і ткацтво. Господині готували ягідний кисіль і пироги з ягодами. Популярними також були ласощі - молоко заморожували на вулиці, потім подрібнювали на тертці, змішували з цукром і подавали до млинців, як морозиво.
"Ось вам остання частина моїх розповідей про багатства чиновників на "Супермамі". Так починається пост української журналістки Лєни Чичеріної про героїню цього телешоу, яке саме себе позиціонує як "психологічне реаліті, в межах якого мами з кардинально...
Удари українських дронів не спрямовані на Москву, тому що основні напрямки ударів - це унікальні підприємства, які працюють на військову міць агресора. Про це сказав в етері Радіо NV ветеран російсько-української війни, колишній командир роти батальйон...