3 листопада за новим церковним календарем (16 листопада за старим стилем) - день пам'яті преподобної Анни, доньки великого князя Київського Всеволода Ярославича і візантійської царівни, а також сестри Володимира Мономаха.
Княжна Анна народилася в другій половині XI століття і виховувалася в християнській вірі. Вона була заручена з візантійським царевичем Костянтином Дукою Старшим, але їм не судилося бути разом, тому дівчина вирішила присвятити себе Богу.
Близько 1086 року князь Всеволод побудував у Києві для доньки Андріївський монастир, а Анна, яка прийняла чернечий постриг, стала його настоятелькою. Княжна доклала багато зусиль, щоб облаштувати обитель і відкрила при монастирі першу на Русі та в Європі школу для дівчаток. У ній навчали письма, ремесел і співу. Крім цього, Анна Всеволодівна брала активну участь у церковно-політичному житті батька. Після смерті митрополита Іоанна II вона вирушила до Константинополя, де познайомилася з тамтешнім монастирським життям, а приїхала звідти разом із новим митрополитом, Іоанном ІІІ. Також з ім'ям княжни пов'язані легенди про її мистецтво лікування.
Похована свята Анна там же, в Андріївському (Янчиному) монастирі, який був пізніше зруйнований Батиєм.
Свято 3 листопада за старим стилем - день пам'яті Іларіона Великого і перенесення мощей святителя Іларіона, єпископа Меглинського. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 21 жовтня.
У народному календарі 3 листопада - свято Анна Холодна, оскільки погода з цього дня починала змінюватися, наставали холоди.
Цього дня, як і в інші церковні свята, є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:
Народні прикмети не радять цього дня вирушати в далеку дорогу і відвідувати людні місця, а також не варто запрошувати в дім незнайомців.
Цього дня можна піти до храму або помолитися вдома. До святої Анни звертаються по допомогу у вихованні дітей і просять удачі в навчанні. Також святій моляться про зцілення від недуг, сімейне благополуччя.
За старих часів цього дня бралися за прядіння льону і ткацтво. Господині готували ягідний кисіль і пироги з ягодами. Популярними також були ласощі - молоко заморожували на вулиці, потім подрібнювали на тертці, змішували з цукром і подавали до млинців, як морозиво.
Християни східного обряду 24 січня за новим стилем вшановує пам'ять преподобної Ксенії Римської і мученика Вавили Сицилійського, а також сирійського пустельника преподобного Македонія. За старим стилем 24 січня вшановували пам'ять Феодосія Великого і Ф...
Цікаво дивитись за думкою фейсбука "це гарний командир, бо ми його знали, пересікались, спілкувались" ...але незрозуміло, чого ж такі проблеми були на Харьківщині та в 155-й бригаді, якщо командири стронг? . Може вони не мають відношення до цього всьо...