Православна церква України 6 листопада за новим стилем вшановує пам'ять святого Константинопольського архієпископа Павла Сповідника, преподобного Луку з Києво-Печерських печер і мучениць Олександри, Клавдії, Єфросинії та Матрони. За старим стилем церква 6 листопада День вшановує ікону Божої Матері "Всіх скорботних Радість".
У давні часи зими були ранніми, а в листопаді часто лежав перший сніг. Річки вже покривалися першим тонким льодом. Наші предки вірили, що замерзлий в свято 6 листопада лід пролежить до початку весни. Рибалки готувалися до підлідної риболовлі - оглядали і лагодили снасті, діставали льодоруби. У Павлів день у рибалок буде хороший і смачний улов.
У народне свято 6 листопада наші предки зверталися до ікони Богородиці "Радість скорботних" або будь-якого іншого святого образу Богоматері. Люди вірили, що Божа Матір кожному віруючому принесе заспокоєння, зцілення від хвороб і допомогу у важкій життєвій ситуації. Тільки після молитви робили інші справи.
Це народне свято здавна вважається вдалим для рукоділля. У давні часи люди вірили, що Богородиця благословить умілих рукодільниць. День присвячували вишивці, прядінню і ткацтву. У цей період починало рано темніти, тому жінки для освітлення хати використовували світець і лучину.
Дата 6 листопада здавна вважається вдалою для позбавлення від шкідників в будинку і господарських будівлях. Чоловіки в цей день обкурювали льохи полином або сірчаною шашкою.
Не можна в цей день починати нові справи, займатися важкою фізичною працею, братися за довгострокові і масштабні проекти.
Невдалий день для фінансових справ. Не можна здійснювати великі покупки, робити ставки і грати в азартні ігри, вкладати особисті гроші в бізнес. Заборонено давати гроші в борг і брати кредити, інакше фінансова ситуація сильно погіршиться.
Незаміжнім дівчатам не варто проводити весь день на самоті, інакше буде важко знайти нареченого.
Категорично заборонено в цей день давати обіцянки, які не зможете виконати.
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.
Який замок, чи фортеця України не може похвалитись більш шаленим минулим? За це стратегічне укріплення на високому скелястому урвищі над Збручем боролися українські, монгольські, литовські, польські, угорські турецькі та татарські можновладці та армії
19 травня за новим стилем (1 червня за старим) вшановують пам'ять священномученика Патрикія Пруського, єпископа Іоанна Готського і мученика Калуфа Єгиптянина. За юліанським каоендарем сьогодні вшановують праведника Іова Багатостраждального, нагадують П...