8 серпня за новим церковним календарем (21 серпня за старим) - день пам'яті чудотворця Мирона, Критського єпископа, а також преподобного Григорія, іконописця Печерського. У народі день прозвали Мирон Вітрогон. За старим календарним стилем - що можна і не можна робити в день пам'яті мученика Єрмолая і преподобного Мойсея Угрина, Києво-Печерського
Життя святого Мирона оповите безліччю легенд і переказів - про нього згадують, як про напрочуд добру людину, яка всім і завжди допомагала.
Мирон народився в III столітті на острові Крит. Його сім'я була небагатою, тому він з дитинства був привчений до роботи і займався землеробством. Зовсім юним одружився і йому довелося багато працювати, щоб утримувати свою сім'ю. Але він при цьому якось примудрявся допомагати й іншим. За однією з легенд, до нього якось залізли злодії і хотіли забрати зерно. Мирон вирішив допомогти їм підняти ношу на плечі. Злодії засоромилися і повернули все вкрадене.
Незабаром, завдяки своїй чесноті, Мирон став пресвітером. Він підтримував і допомагав людям, особливо під час гонінь на християн. Згодом Мирона висвятили на єпископа. У переказах говориться, що Мирон умів творити чудеса. Наприклад, під час повені він ішов по воді, як по суші, коли річка вийшла з берегів, то святий повернув її в русло одним рухом жезла.
Помер святитель Мирон-чудотворець, єпископ Критський у світі, коли йому було вже 100 років.
***
8 серпня за новим календарем згадують преподобного Григорія, іконописця Києво-Печерського. Його також називають візантійським - за однією з версій він приїхав до Лаври з Константинополя. У Лаврі Григорій написав багато чудотворних ікон. Мощі святого знаходяться в Ближніх печерах.
За погодою цього дня судять, якими будуть осінь і зима:
У народному календарі 8 серпня - свято Мирон Вітрогон. Прозвали його так тому, що зазвичай цього дня був дуже сильний вітер. Народне свято 8 серпня відоме також як Єрмолаєв день, Мар'єв день.
8 серпня, як і в інший день, церква не схвалює і виступає проти лихослів'я, лайки, пліток, злості й заздрості, жадібності, помсти, відчаю. Забороняється відмовляти в допомозі тому, хто просить.
За народними прикметами, цього дня не варто брати до рук сокиру, косу, молоток - є ризик поранитися, а також не слід скаржитися на долю - хороше піде з життя.
Триває Успенський піст - до свята Успіння Богородиці 15 серпня. Тим, хто дотримується посту, в цей час не можна їсти продукти тваринного походження.
У чудотворця Мирона просять зцілення від хвороб, фізичних і душевних, здоров'я для близьких та заступництва перед Богом.
За народними звичаями 8 серпня йдуть до лісу по гриби та ягоди, також вважається, що цього дня слід запросити в дім гостей - що більше гостей, то більше щастя.
Рано чи пізно Російська Федерація не зможе підтримувати війну в тому ритмі, який вона підтримувала останні три роки. Про це розповів журналіст Віталій Портников в етері "Еспресо", передають Патріоти України. "Стане очевидним, що ця війна є непосильною ...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...