Посадовці Міністерства оборони США вважають, що війна в Україні більше «не стоїть у глухому куті», оскільки Росія окуповує все більше територій, а в Києві та Вашингтоні «наростає песимізм». Про це повідомляє The New York Times у суботу, 2 листопада, передають Патріоти України.
Видання зазначає, що під час зустрічі в Києві минулого тижня президент України Володимир Зеленський здавався американським посадовцям «втомленим і напруженим». Він був занепокоєний через невдачі українських військ на фронті та можливі наслідки виборів у США, пише газета.
«Це дуже важка боротьба, і це важкий шлях», — сказав міністр оборони США Ллойд Остін журналістам, які супроводжували його до України минулого тижня.
Як пише The New York Times, в Україні падає моральний дух на тлі російського натиску та страху, що західна підтримка й військові поставки можуть закінчитися.
«Зараз на фронті дуже важко. Не вистачає всього: мало людей, росіян більше, і у них більше зброї», — розповів NYT Євген Строкань, старший лейтенант і командир взводу бойових дронів 206-го батальйону територіальної оборони.
За даними видання, песимізм також поширюється в західних країнах. «Усі зараз відчувають себе пригніченими. Це був дуже довгий і важкий рік, а росіяни все ще поступово просуваються вперед», — сказав Фредерік В. Кейган, дослідник з Інституту американського підприємництва, який консультує американських військових.
Однак, за словами Кейгана, Росія намагається переконати всіх, що її перемога так само «неминуча», як і в Другій світовій війні. «Росіяни хочуть, щоб ви повірили, що це як 1944 рік на східному фронті. Але це не так», — сказав він.
1 листопада видання Bloomberg повідомило, що армія країни-агресора Росії за минулий тиждень захопила на сході України більше території, ніж за будь-який період 2024 року.
Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Роман Нєдов і Валентин Шмітько не декларували елітної нерухомості, виводили кошти за кордон і допомогли ухилянтам уникнути мобілізації. Про це йдеться в розслідуванні Informator.ua, передають...
Попри найсуворішу секретність з боку Києва, президент США Дональд Трамп вирішив першим публічно заявити про масштабний обмін полоненими між Україною та Росією. При цьому на момент публікації цієї заяви обмін ще навіть не почався, отже сотні людей були ...