НАЗК внесло китайських виробників відеокамер для дронів до "блеклиста": Чим це шкодить армії

Україна – не США і навіть не Австралія. Можливості вітчизняного військово-промислового комплексу – неспівставні, так само, як і фінансова спроможність державного бюджету. Ба більше, ми – країна, яка воює.

Боротьба проти виробників, які продовжують працювати в рф, чи банальний переділ ринку? НАЗК включило китайські компанії Hikvision та Dahua Technology до списку міжнародних спонсорів війни – це рішення вже встигли розкритикувати військові експерти та проєкти на кшталт United 24. Адже не всі санкції – однаково корисні. Деякі – навпаки, можуть відверто нашкодити ЗСУ.

5 червня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) офіційно внесло двох китайських виробників і постачальників обладнання для відеоспостереження (Hikvision та Dahua Technology) до так званого "чорного списку" міжнародних спонсорів війни.

У НАЗК це рішення мотивували тим, що обидві компанії активно працюють в рф, наповнюючи бюджет країни-агресорки та постачаючи обладнання подвійного призначення, яке може використовуватись у воєнних цілях. Агентство також посилається на кейси США та Австралії, які включили Dahua Technology та Hikvision до переліку компаній, продукція яких становить загрозу національній безпеці.

Відповідаю на питання, чому ж ця практика не може бути корисною для України.

Україна – не США і навіть не Австралія. Можливості вітчизняного військово-промислового комплексу – неспівставні, так само, як і фінансова спроможність державного бюджету. Ба більше, ми – країна, яка воює.

А тому, на відміну від наших західних партнерів, ми просто не можемо дозволити собі накладати табу на продукцію, придбану бюджетним коштом, якої гостро потребують Збройні Сили України і яка досить добре себе зарекомендувала в польових умовах.

"Можемо припустити, що НАЗК, ухвалюючи рішення котре погіршує постачання критичних запчастин до більшості дронів котрі складаються для потреб війська могло про це не знати. Як і про те, що сотні кілометрів фронту моніторяться через "очі" вироблені Dahua на сотнях "каеспешок" від роти і вище. Буває і таке, а тут добрі люди написали про кілька мільйонів доларів податків, сплачених на рочії "дочками" власників китайських брендів на росії",- прокоментував це рішення НАЗК майор 103 бригади ТрО ЗСУ, депутат Львівської облради Олександр Ганущин.

Ба більше, починаючи з далекого 2016 року близько 40 тисяч камер Hikvision в різних куточках країни слугують правоохоронним органам України при організації систем відеоспростереження, а на на платформі Hikcentral із цим же софтом інтегровано ще кількасот тисяч камер.

Загалом, за статистикою, Hikvision та Dahua покривають близько 60% українського ринку смарт-камер. Ще 20-25% припадає на частку китайських Uniview і Tiandy, і до 15% поділяють інші світові виробники. Виведення двох лідерів з українського ринку спричинить необхідність заміни всієї інфраструктури, і це займе щонайменше пів року.

Своєю чергою це означатиме, що протягом усього цього періоду на передовій воїни відчуватимуть гостру нестачу "очей" і "бойових пташок". То що пропонує НАЗК? Поставити війну на паузу на ці пів року?

І це ще не все. Ситуація з Dahua Technology та Hikvision може стати своєрідним прецедентом і поставити під загрозу закупівлю "Мавіків" для ЗСУ.

Адже не секрет, що росіяни також активно користуються на війні так званими "весільними дронами". То що ж завадить НАЗК внести їхнього виробника DJI до того самого "блеклиста"? І як боляче таке рішення вдарить по українських військових?

Як зазначає Борис Кушнірук, така практика може завести надто далеко. Бо насправді все ті ж заводи Hikvision та Dahua, які потрапили під роздачу від НАЗК, на території Китаю є контрактними виробниками камер для японського бренду Panasonic, німецького Bosch та американського Honeywell. Чи означає це, що тепер ми маємо відмовитись і від продукції цих світових брендів?

Рішення НАЗК вже серйозно загальмувало проєкт United24 з виготовлення морських дронів.

На цьому тлі наш ворог навпаки – вчиться на власних помилках, збільшує кількість дронів, тепловізорів, камер стеження. Не варто недооцінювати противника, це може занадто дорого коштувати. І тим більше, не варто ухвалювати рішення, які поставлять наших захисників у завідомо невигідні умови порівняно з агресором.

Нагадаю, попри колосальні втрати й буксування на Донбасі, окупанти не полишають амбітних планів вийти на адмінкордони Луганщини та створити ударне угруповання, що загрожуватиме українському гарнізону в Слов'янську. Для цього росіяни відвертають увагу ЗСУ й підтягують резерви для наступу на Лиманському і Куп'янському напрямках.

Опублікував: Дмитро Снєгирьов
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Росія намагається скопіювати морські дрони України, але це провал, - ЗМІ

неділя, 28 липень 2024, 0:12

Україна заявила, що Росія копіює морські безпілотники, вчившись на фрагментах українських. Однак експерт із бойових безпілотників сказав, що це навряд чи принесе велику допомогу та може виявитися даремним витрачанням російських ресурсів, передають Патр...

Лукашенку стало погано в гостях у Путіна

субота, 27 липень 2024, 23:31

Лукашенко поїхав до Путіна на Валаам і там його перекосило. Опубліковані фото викликали хвилю обговорень фізичної форми білоруського диктатора, який, помітно погладшав і виглядає хворобливо, інформують Патріоти України з посиланням на «Хартія-97». «Та...