Ветеран війни та автор проєкту Відвал ніг (інклюзивне тревел-шоу) Олександр Терен прокоментував висловлювання своєї коханої, переможниці шоу Холостяк 13 Інни Бєлєнь щодо російської мови. В інтерв'ю Славі Дьоміну Бєлєнь зізналася, що не дуже розуміє людей, які «гонять на російськомовних», передають Патріоти України.
«У Саші (Терен) теж таке є. Я розумію, що за 10 років можна було перейти. Коли я навчалася у школі, то книжки були російською. Тобто я взагалі топлю за харків'ян, навіть якщо вони ще спілкуються російською, вони намагаються. Якщо в мене є русизми — ну блін, я хоча б намагаюся це робити, а не просто. Якщо ще харків'ян грузити, що мова не така, то блін, ну камон. Давайте все-таки залишатися людяними», — сказала Інна.
За словами Терена, вони з Бєлєнь уже обговорили її інтерв'ю. Терен також відповів Дьоміну, який під час бесіди з Інною сказав, що 10 років російського вторгнення «не сприймалися всіма, як війна».
«Також стурбований. Я не очікував почути деякі речі. Славо, тоді це не сприймалося як війна? Для кого? Для тебе? Хто ще досі не знає, що війна триває вже 11-й рік? Хто ще досі зневажає загиблих на війні з 2014 року? За що вони віддавали свої життя? Щоб зараз казали, що це не вважалося війною? Я знав про це інтерв'ю. Але для мене стала відкриттям позиція моєї дівчини у цьому моменті. Мені було боляче це дізнатися зараз. Ми вже все обговорили між собою, але я мав відреагувати і тут для свого читача», — зазначив ветеран війни та громадський діяч.
Позицію Терена підтримала донька мовознавиці Ірини Фаріон, Софія Семчишин. «Дякую вам за захист нашої мови на полі бою і в тилу. Мою маму було за це жорстоко вбито. Мова — це зброя», — написала Семчишин.
«Моя позиція незмінна вже багато років і була такою завжди. Як українець, як ветеран, як людина, яка втратила ноги на війні, захищаючи кожного українця з Харкова, Дніпра, Києва та інших міст, я не можу і не хочу толерувати нічого російського. Тому завжди розраховую на підтримку суспільства. Мова — це більше, ніж просто слова, це символ боротьби, яку ми ведемо щодня», — додав Терен.
Інна Бєлєнь відреагувала на критику. «Те, що я намагалася донести, було спотворено, і тепер це стало підставою для несправедливих нападів. Я завжди виступаю за українську мову та підтримую її розвиток. Проте будь-які ідеї, навіть правильні, не мають впроваджуватись через осуд чи примус. Перекручування моїх слів боляче вразило мене, але я дякую тим, хто розуміє. І бажаю всім таких стосунків, у яких ви здатні вирішувати все без залучення сторонніх людей», — висловилася волонтерка.
Журналіст пропагандистського телеканалу "Матч ТВ" і радник міністра спорту РФ виділив кілька проблем російського суспільства, серед яких також назвав "раболіпство і чиношанування". "Головні проблеми Росії? Їх же, як відомо, дві: дурні й дороги. Можна щ...
"У росіян немає жодної причини для того, щоб прагнути до миру. У росіян є багато причин для того, щоб далі вести війну. Економічні, ідеологічні, політичні - в наявності", - пише український письменник Ян Валетов на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук",...