Китайські науковці досягли значного прориву в області рейкової зброї, що може змінити ландшафт сучасних військових технологій. Традиційно рельсотрони стикалися з проблемами високого зносу напрямних, що обмежувало кількість пострілів до декількох десятків. Однак, завдяки впровадженню штучного інтелекту, китайська розробка витримала 120 залпів без втрат точності.
ШІ у складі рейкової зброї керував параметрами та режимами стрільби. Система пристосована до вивчення 100 000 датчиків, забезпечуючи безперебійний процес стрільби та уникнення пошкоджень обладнання. За даними китайських вчених, штучний інтелект виявився здатним за мілісекунди аналізувати показання всіх датчиків і встигати приймати рішення.
«Про цю роботу ніколи раніше публічно не повідомлялося, — повідомили представники команди Національної лабораторії електромагнітної енергії. — Військові машини повільно переходять від хімічної енергії до електромагнітної… безперервна швидкість стрілянини є вирішальним показником бойової ефективності систем електромагнітного рейкового запуску».
Крім військового застосування, розробники розглядають цивільні варіанти використання рейкових технологій. Зокрема, застосування для левітуючих поїздів, що рухаються у вакуумних трубах зі швидкістю до 1000 км/год, або електромагнітних прискорювачів для запуску об'єктів в космос.
В порту Усть-Луга Ленінградської області в Росії прогриміли два вибухи на танкері "Eco Wizard". Судно дістало дві пробоїни через які всередину почало потрапляти велика кількість води, і воно почало тонути. Про це пише російське видання The Insider, пер...
Україна змінює підхід до будівництва інженерно-фортифікаційних укріплень у міру того, як змінюється тактика дій російського агресора. Але головною проблемою українців залишається організаційний безлад та системна безвідповідальність тих, хто мав би за ...