Ним володіли найвідоміші європейські королі та найбагатші сім'ї планети за останні три з гаком сторіччя: Таємниці найдорожчого "проклятого" діаманту в світі

Діамант

Діамант "Надія" оповитий легендами, які відлякують і приваблюють одночасно. Його репутація сповнена історіями про смерть й різного роду нещастя, що переслідували власників дорогоцінності протягом кількох століть. Разом з тим, служіння в якості спадкової прикраси трьох найвишуканіших французьких монархів, створила цьому темно-синьому діаманту у 45,52 карата репутацію королівського аксесуару.

Дуже рідкісний алмаз був видобутий і оброблений в Індії. Свою теперішню назву отримав не через символічну надію, а на честь британського колекціонера Генрі Хоупа (англ. - надія), який володів ним у 19 столітті.

Першим відомим на ім'я власником діаманта у 17 столітті став французький торговець Жан-Батист Таверньє. За однією з легенд, дорогоцінний камінь був викрадений зі статуї богині Сіти, за що Таверньє нібито прокляли.

Хоча торговець прожив довге життя, подальша історія діаманта вражає трагедіями. У 18 столітті діамант прикрашав королів Франції Людовіка 14, 15 і 16, але останній з них, разом із дружиною Марією-Антуанеттою, загинув на гільйотині під час Великої французької революції.

Після цього камінь з'явився у Лондоні, кочуючи по скарбницям британської еліти, включаючи короля Георга 4. Проте фінансові труднощі змушували нових власників перепродавати коштовність далі.

Діамант також приніс нещастя своєму "хресному батькові" лорду Френсісу Хоупу, який збанкрутував, і його дружині Мей Йохе, яка покинула чоловіка.

На початку 20 століття діамант опинився в США. Його володарка, американська спадкоємиця Евелін Волш Маклін, не зважала на чутки про прокляття, але в її житті трапилося чимало трагедій: смерть сина, розпад шлюбу, божевілля чоловіка та передозування дочки.

Діамант "Надія" на виставці в Національному музеї природної історії у Вашингтоні, округ Колумбія

У 1949 році камінь придбав Гаррі Вінстон, який передав його Смітсонівському музею природної історії, де він перебуває донині.

Діамант "Надія" залишається об’єктом легенд і захоплення. Його вартість оцінюється в 350 мільйонів доларів, проте камінь "не продається". Чи справді він проклятий, чи це лише збіг обставин? Відповідь досі залишається загадкою.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Українське суспільство фактично не склало тест на життя в демократичній державі та вже його не здасть, - Портников

субота, 12 липень 2025, 23:00

У 2019 році після президентських і парламентських виборів українці розписалися в тому, що їм потрібний персоналістський режим білоруського типу. Про це сказав журналіст Віталій Портников, передають Патріоти України. "Тут (в Україні, - ред), в принципі,...

Окупант мав позивний "Фізрук": ЗСУ ліквідували російського тренера з лапти (фото)

субота, 12 липень 2025, 21:50

Сили оборони знищили російського окупанта – Сергія Патюкова, повідомляють Патріоти України. Сергій Патюков із серпня 2023 року вирушив добровольцем брати участь у злочинній війні проти України. До війни він одинадцять років був вчителем фізичної культу...