"А ось вам ще про "адіннарод". Брацлав, Володимир, Галич, Житомир, Кам'янець-Подільський, Київ, Луцьк, Львів, Мукачево, Ніжин, Острог, Перемишль, Полтава, Рівне, Теребовля, Холм, Чернігів, Ярослав", - пише журналіст Павло Бондаренко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Що поєднує ці та ще понад 220 українських міст? Правильно - магдебурзьке право. Отримали вони його у різні часи, від ХІІІ до ХVІІІ століть.
Це найпоширеніша у Європі правова система, яка встановлювала порядок обрання та функціонування органів самоврядування, регулювало поточну діяльність міських громад від торгівлі і успадкування власності до кримінального судочинства.
Вищім органом самоврядування була Рада – адміністративний орган і суд у цивільних справах, членами якого були "радники".
Її роботою керував бурмістр, який обирався раз на три місяці з числа "радників".
Судочинство у кримінальних справах проходило у "лаві", членами якої були виборні засідателі - "лавники". Керував ними обраний вийт з числа шляхтичів.
А в той час у Москві...
А в той час, як українські міста жили за магдебурзьким правом, Москви ще не існувало. А потім Москва була невеличкою дерев`яною фортечкою, куди місцеві князьки звозили для монгольських баскаків данину. Ті ж таки баскаки на свій розсуд ладнали суперечки між князьками та розглядали скарги інших місцевих підданих Великої орди.
А потім Москва на привласненні частини данини та плазуванні перед ханами посилилася й стала центром царства. У містах якого жодного самоврядування не було. Перший писаний кодекс законів у Московському царстві з`явився лише 1497 року. До цього користувалися архаїчною "Руською правдою", укладеною ще Ярославом Мудрим починаючи з 1016 року.
У той час, коли в українських містах працювало самоврядування, у містах Московії сиділи намісники, які навіть зарплати не мали - там була система "кормлінь". Тобто кожен царський намісник, волостель або тіун (ага, як у Х-му столітті) драв з місцевого населення "корм" для себе і своєї челяді.
Скільки хотів і з кого хотів. А місцевий люд перед ними навколішках повзав та лупив чолом об підлогу. Так прошенія та скарги на Московії й називали - "чолобитні". Ось такий він - "адіннарод".
Росія може напасти на одну або кілька країн НАТО в майбутньому. Проте такий сценарій не буде схожий на повномасштабне вторгнення в Україну. Таку думку висловив міністр оборони Бельгії Тео Франкен в інтерв'ю "Телеграфу", передають Патріоти України. "Дум...
"Понад рік мережею курсують чутки про бажання Банкової позбавитись від очільника ГУР Буданова. Чому? Медійний, комунікабельний, креативний. Деякі операції наших розвідників стали легендарними. От хіба що рейтинги зависокі - а це в Україні великий гріх....