Окупанти виводять підрозділи з ключового вузла оборони на Запорізькому напрямку та ряду населених пунктів, - розвідка

Відхід з Пологів є особливо знаковим, оскільки місто стоїть на критично важливій розв’язці, і окупантам стане важче відбиватися в Токмаку від контрнаступу ЗСУ без контролю над цим стратегічним пунктом

За даними української військової розвідки, в окупованій частині Запорізької області росіяни виводять своїх військових із смт Михайлівка, міста Пологи та села Інженерне, а в селі Бурчак пропонують жителям евакуюватися. Про це йшлося у вечірньому зведенні Генерального штабу 1 Збройних сил України за 1 грудня, та повідомленні радника мера Маріуполя Петра Андрющенка

Дослівно Генштаб: "За наявною інформацією, російські окупаційні війська відводять окремі підрозділи та готують до евакуації персонал окупаційних адміністрацій населених пунктів тимчасово зайнятої території Запорізької області.

Так, з населеного пункту Михайлівка виїхали підрозділи, що базувалися у місцевому відділку поліції та одному з навчальних закладів.

В населених пунктах Пологи та Інженерне окупанти виїжджають з будинків, де вони були розквартировані, вивозять викрадене майно.

У населеному пункті Бурчак окупаційна влада проводить перепис для так званої добровільної евакуації населення".

За даними Генштабу ЗСУ, за попередні дні в населених пунктах Мирне, Токмак, Інженерне, Пологи, Ясне та Кінські Роздори Запорізької області втрати РФ склали понад 230 осіб пораненими, кількість ліквідованих окупантів уточнюється, знищено більше 15 одиниць військової техніки різних типів та склад боєприпасів.

На Запорізькому напрямку ворог обороняється. 1 грудня російські загарбники завдали авіаудари по селу Білогір’я в Запорізькій області.

Радник маріупольського міського голови Петро Андрющенко також повідомив, що "в Маріуполь прибуває шпиталь, переведений окупантами з Пологів".

"Більша частина завозиться в лікарню ЛШМД, частину везуть в Лівобережний район. Таким чином, маємо підтвердження попередньої інформації щодо виводу військової медицини з території м. Пологи Запоріжської області до Маріуполя. Вага Маріуполя як тилової бази окупантів стрімко зростає", – написа Андрющенко у Telegram.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Як "бідолашне" не ховалося: Нацгвардійці вислідили і знищили російський танк

середа, 24 червень 2026, 15:26

Поява ворожих танків на полі бою в умовах щільного вогневого ураження стала рідкісним явищем, тому кожна така машина стає пріоритетною ціллю для українських захисників, зазначають Патріоти України. Як повідомляє Цензор.НЕТ, аеророзвідники та оператори ...

Не всі знають: Справжнє значення старовинного українського слова "оболонь"

середа, 24 червень 2026, 14:32

Багато українців чули слово "оболонь" через назву відомого пива або району Києва, однак справжнє значення набагато давніше. У народній мові так називали особливі заплавні луки біля річок, які мали важливе значення для сільського господарства, зазначают...