Підстав для скандалу через ветерана дивізії Галичина у парламенті Канади немає, - В'ятрович

Український історик та народний депутат від Європейської солідарності Володимир В’ятрович в інтерв'ю назвав звинувачення на адресу дивізії Ваффен-СС Галичина та її ветерана Ярослава Гуньки "інформаційним баяном", безпідставно створеним радянською і підтриманим російською пропагандою. В'ятрович наголосив, що сама по собі участь у дивізії Галичина не є виявом ані геройства, ані того, що людина є злочинцем, передають Патріоти України.

Історик нагадав, що, крім того, що дивізію Галичина не визнав винним у жодних воєнних злочинах Нюрнберзький трибунал, у Канаді наприкінці 1980-х років була створена так звана комісія Дешена, яка дійшла однозначного висновку, що немає підстав говорити про злочинний характер цієї дивізії, оскільки це була лише фронтова частина.

"Це розслідування відбувалося на замовлення канадського уряду в середині 1980-х років через схожий інформаційний скандал, який розгорнувся тоді в медіа, що нібито Канада переховує на своїй території тисячі воєнних злочинців, які колись служили в нацистських формуваннях. Те, що відбувається зараз, значною мірою повторює те, що відбувалося в 1980-ті роки", - сказав він.

В'ятрович висловив жаль з приводу того, що попри те, що вже багато років є однозначні висновки урядової комісії Канади, новий скандал є успішним для російської пропаганди.

"Знову на весь світ звучить про те, що нібито українці — колабораціоністи, українці — учасники Голокосту, і вони брали участь в інших масових злочинах. Тепер ще і польські політики заявляють, що дивізія Галичина вбила тисячі поляків, просто повторюючи тези російської пропаганди. На жаль, це просто свідчення того, наскільки мало у світі знають українську історію і наскільки вдало цим користується російська пропаганда", - констатував історик.

Він пояснив, що підстав говорити, що дивізія Галичина була інструментом Голокосту немає, оскільки вона почала створюватися в середині 1943 року - "коли, на жаль, більшість українських євреїв уже була вбита нацистами".

"Дуже сумніваюся, що є якісь персональні аргументи, докази того, що Гунька брав участь у злочинах. Здається, він долучився до дивізії в дуже юному віці, мало не в 17 років. Тому для звинувачення його в тому, що він ще раніше скоював якісь злочини, зокрема брав участь у Голокості, принаймні, я підстав ніде не знаходив. Але, на жаль, у результаті такої інформаційної істерики довкола цього ніхто не розбирається. Усі апелюють до того, що в самій назві дивізії є ці страшні літери СС, відтак її сприймають як каральне формування, а не фронтове", - додав В'ятрович.

Історик зауважив, що міфи довкола дивізії Галичина почали з'являтися у 1950-х роках, а їх пік припадає на середину 1980-х років. "Тому дуже прикро, що зараз повторюється та ж хвиля, хоча нібито є всі підстави говорити, що це певний інформаційний баян, який не мав би зіграти ще раз", - підсумував він.

Джерело: Радіо НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Скандал в ОБСЄ: На керівних посадах помітили "людей Кремля", - журналістське розслідування

середа, 29 листопад 2023, 20:17

Європейські посадовці у розмові з журналістами видання висловили стурбованість тим, що Росія могла використовувати "своїх" людей в ОБСЄ. Зокрема, було названо: . У розслідуванні йдеться, що всі вони мали доступ до чутливої інформації та великого масиву...

Українські хакери із допомогою СБУ "витягнули" з сайту РФ секретні дані про окупантів (документ)

середа, 29 листопад 2023, 20:02

Операцію здійснювало українське хакерське угрупування «Blackjack» спільно з кіберфахівцями СБУ. За даними джерел ЗМІ, хакери отримали доступ до великої кількості документів: статистики щодо проведення так званої «СВО», особистих даних військовослужбовц...