За інформацією ZN.UA, напередодні засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) 8-9 лютого «представники» ОРДЛО Н.Ніконорова та В.Дейнего звернулися до спецпредставника чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ посла Мікко Кіннунена з листом.
У цьому документі, який є у розпорядженні редакції, вони стверджують, що, за інформацією, отриманою ними від російської сторони, на зустрічі в Парижі 26 січня 2022 року на рівні політичних радників «українська сторона під гарантії Німеччини та Франції взяла на себе зобов'язання представити у Контактну групу свою письмову реакцію на всі наявні на столі переговорів пропозиції щодо всеосяжного мирного врегулювання конфлікту на Донбасі відповідно до Мінських угод з метою розпочати з нами предметний та конструктивний діалог щодо їх обговорення та погодження».
Зокрема, йдеться в тому числі про «бачення» та «концептуальні підходи» терористичних утворень «ЛНР» та «ДНР» «до параметрів майбутнього режиму (особливого статусу)», які детально викладено у спрямованому ними у ТКГ 8 жовтня 2020 року та оновленому 23 вересня 2021 року проекті "Плану дій (Дорожньої карти) щодо врегулювання конфлікту відповідно до Мінських угод".
У листі Дейнего та Ніконорова також пишуть: «Виходимо з того, що до майбутнього засідання Контактної групи 9 лютого 2022 року отримаємо від української сторони письмові позиції щодо нашого проекту Дорожньої карти».
Спільні пропозиції Ніконорової та Дейнего до засідання ТКГ та її робочих груп 8 та 9 лютого 2022 року містять у тому числі такий пункт: «ОРДЛО до 16 лютого 2022 року подати до Робочої групи з політичних питань доопрацьований проект Плану ОРДЛО з урахуванням позиції України, зазначеної у пункті 1.1. 2 цього розділу, або подати свої заперечення на пропозиції України». «Представники» незаконних утворень також пропонують робочій групі з політичних питань до чергового засідання ТКГ 2 березня 2022 року «на підставі представлених Україною та ОРДЛО позицій визначити питання, з яких у сторін є розбіжності, та скласти перелік найбільш значущих розбіжностей для розгляду на засіданні ТКГ».
Крім того, «представники» маріонеткових проросійських режимів припускають, що "з метою подальшого відновлення довіри між Україною та ОРДЛО у сфері безпеки Україна забезпечить негайне вжиття всіх необхідних заходів для звільнення та повернення на територію ОРЛО затриманого Україною представника ОРЛО у СЦКК А.Косяк".
На засіданні ж гуманітарної підгрупи ТКГ Ніконорова та Дейнего пропонують «взяти до відома» «зобов'язання України не пізніше 16 лютого 2022 р. подати до Робочої групи з економічних питань пропозиції щодо зняття економічної блокади та відновлення соціально-економічних зв'язків з ОРДЛО».
Тому просимо вважати дану публікацію офіційним інформаційним запитом до глави української делегації на переговорах у Парижі 26 січня 2022 р. у «нормандському форматі» на рівні політичних радників керівнику ОПУ А.Єрмака та надати вичерпні відповіді на такі питання:
1. Чи взяла українська сторона на зустрічі в Парижі 26 січня 2022 р. зобов'язання надати свої письмові позиції щодо «проекту Дорожньої карти» авторства «представників» ОРДЛО?
2. Чи має намір українська сторона забезпечити «негайне вжиття всіх необхідних заходів для звільнення та повернення на територію ОРЛО затриманого Україною представника ОРЛО у СЦКК О.Косяка»?
3. Чи взяла українська сторона на себе зобов'язання не пізніше 16 лютого 2022 р. подати до Робочої групи з економічних питань пропозиції щодо зняття економічної блокади та відновлення соціально-економічних зв'язків з ОРДЛО?
Відсутність публічної відповіді на наш запит вважатимемо підтвердженням тверджень, викладених у листі В.Дейнего та Н.Ніконорової.
Нагадаємо, 26 січня у Парижі відбулася зустріч радників нормандської четвірки. Україну на переговорах представляв голова офісу президента Андрій Єрмак. Представником від російської сторони був заступник керівника адміністрації президента РФ Дмітрій Козак, від Німеччини - радник канцлера Єнс Пльотнер, а від Франції - радник президента Еммануель Бонн.
13 жовтня 2021 року українські військові затримали проросійського бойовика Андрія Косяка, який під виглядом робіт з розмінування здійснював розвідку позицій ЗСУ. Пресслужба ТКГ тоді повідомила, що чоловіка підозрюють у скоєнні у 2010 році важкого злочину відповідно до статті 115 ККУ. Тобто йдеться про умисне вбивство. У телефоні Косяка знайшли відео мінометного обстрілу бойовиками Золотого і Пісок.
18 жовтня Україна заарештувала захопленого бойовика, через якого протягом кількох днів блокували роботу ОБСЄ в Донбасі. Щоправда, наступного дня представники Місії спостереження все ж повернулися на свою базу у Горлівці.
Кандидат від республіканців на посаду віцепрезидента США Джеймс Девід Венс пояснив, як Трамп і його команда бачать можливості закінчення війни, яку Володимир Путін розпочав проти України, заявив Віталій Портников, передають Патріоти України. На відміну...
"Американські демократи в унісон завдали подвійного удару. У той час, коли кандидатка у президенти Камала Гарріс повільно смажила на дебатах Дональда Трампа, державний секретар Ентоні Блінкен відвідав Київ. Аби врешті поговорити про далекобійну зброю і...