Пригожин у Білорусі, а ПВК "Вагнер" — ні. Триває спланована кампанія з дезінформації щодо висилання "вагнерівців" до Білорусі. Про це повідомляє "Беларускі Гаюн", передають Патріоти України.
Останніми днями у ЗМІ та соцмережах шириться інформація про те, що ПВК "Вагнера" та їхній ватажок Євген Пригожин перебувають у Білорусі. Однак "Гаюн" вважає, що така інформація є лише спланованою кампанією з дезінформації.
Моніторинговий ресурс повідомляє, що Євген Пригожин перебував у Білорусі 27 червня. Інформації про цілі його візиту, а також про можливу подальшу діяльність, наразі немає. Як і немає інформації, чи повернувся він на своєму бізнес-джеті до Москви, чи залишився в Мінську.
Повідомляється, що підрозділи ПВК "Вагнер" наразі ще не прибули до Білорусі. Це не скасовує того факту, що перекидання "вагнерівців" може відбутися найближчим часом. Як і у випадку з Пригожиним, відкритим залишається питання, чим саме найманці займатимуться в Білорусі. "Гаюн" стверджує, що це залежить від того, з якою зброєю вони приїдуть до Білорусі.
Моніторинговий ресурс стверджує, що, зважаючи на ймовірне передавання від ПВК до Міноборони Росії важкого озброєння, найближчим часом не варто очікувати проведення військової операції силами найманців з території Білорусі проти України.
"Гаюн" заявляє, що формування у складі ЗС РБ підрозділу(ів), що складаються з найманців ПВК "Вагнер", виглядає малоймовірним, оскільки МО РБ не має фінансових ресурсів виплачувати великій кількості найманців заробітну плату, яку вони отримували за участь у війні проти України.
Тренування білоруських військових, про що говорив Лукашенко, можливе, однак це завдання короткочасне. Курс підготовки (перепідготовки) і передавання бойового досвіду "не може тривати вічно". Чим найманці займатимуться після виконання цього завдання - питання відкрите.
Після невдалої спроби бунту ватажок ПВК "Вагнера" Євген Пригожин втік до Білорусі. На особистому літаку він приземлився на військовому аеродромі під Мінськом.
Водночас самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що решта "вагнерівців" ще не прибули до Білорусі, а перебувають у таборах на окупованій Луганщині.
Лукашенко стверджує, що, хоча російську ядерну зброю найманці Пригожина не охоронятимуть, їхніми військовими навичками Білорусь залюбки скористається. Він заявив, що командири "повстанців" можуть приїхати до Білорусі "поділитися передовим досвідом" і "розповісти, що зараз важливо".
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...