Дослідники Інституту вивчення війни (ISW) з відкритих джерел проаналізували супутникові знімки і прийшли до висновку, що Росія вивезла від 25 до 40 відсотків своїх танкових стратегічних резервів, залежно від моделі, зі сховищ під відкритим небом.
Старший науковий співробітник програми "Росія і Євразія" Фонду Карнегі за міжнародний мир Дара Массікот оцінила, що Росія, швидше за все, вивезла зі стратегічного резерву найкращу техніку, а на складах все ще зберігається "гірша" і "непридатна до експлуатації" техніка.
Массікот також оцінила, що "залишки російських запасів скоротяться протягом наступних кількох років", якщо Росія збереже нинішній темп операцій.
ISW зазначив, що не може самостійно перевірити цей звіт.
Водночас, військові аналітики зауважили, що звіти про "виробництво" російських танків за останні роки здебільшого відображають відновлені і модернізовані танки, взяті зі сховищ, а не нове виробництво.
Ці оцінки свідчать про те, що російські військові здебільшого використовують техніку зі сховищ для підтримання бойових дій, а не для компенсації втрат на полі бою за допомогою нового виробництва. Росія може зіткнутися з нестачею техніки в найближчі кілька років, якщо нинішні темпи втрат залишаться такими ж або прискоряться, а нинішній рівень виробництва нових машин залишиться незмінним.
Україна поступово модернізує свою систему протиповітряної оборони (ППО), чия якість вже перевершує систему ППО Великої Британії. Проте є ще одна країна, яка є абсолютним лідером у цій галузі. Про це розповів полковник британської армії у відставці, ана...
Численні джерела вважають, що за справою міністра національної єдності Олексія Чернишова та спробами змінити на посаді прем'єра Дениса Шмигаля, стоїть Андрій Єрмак. Про це пише видання The Economist, передають Патріоти України. У статті зазначається, щ...