Російські окупанти глушать українські дрони на передовій, тому українським розробникам довелося проявити винахідливість. Зокрема, так з'явився пакет програмного забезпечення для безпілотників Eagle Eyes. Про це повідомляє видання The Economist з посиланням на обізнані з питанням джерела в Україні.
"Розроблений українськими спецпризначенцями, він дає змогу безпілотникам орієнтуватися тільки за допомогою "машинного зору". Використовуючи алгоритми штучного інтелекту, програма порівнює відеозображення місцевості в реальному часі з бортовою картою, зшитою з фотографій і відео, зібраних раніше літаками-розвідниками. Це дозволяє безпілотникам продовжувати виконувати свої завдання навіть після того, як їх заглушили", - йдеться в повідомленні.
Програмне забезпечення дронів навчене розпізнавати конкретні наземні цілі: танки, транспортери, ракетні пускові установки і бойові вертольоти. Дрон може випускати бомби або пікірувати без команди оператора.
Eagle Eyes запрограмована на пріоритетне ураження станцій глушіння. Пріоритетом номер два є російські зенітно-ракетні батареї С-400.
Програму навесні 2023 року випробовували в бою всього три групи спецпризначенців, у кожній з яких було по два-три безпілотники.
Тепер Eagle Eyes досить дешевий для дронів-камікадзе і широко використовується, розповів виданню командир підрозділу Білий орел Валерій Боровик.
Він додав, що система з радіусом дії близько 60 км також спрямовує безпілотні літальні апарати, які завдають ударів по енергетичній інфраструктурі в Росії.
110 років тому, з 29 квітня до 4 травня 1915-го, Українські Січові Стрільці боролися за гору Маківка з російськими військами під час Першої світової війни. Ті бої за Маківку стали одними з найвідоміших і найславетніших сторінок в історії легіону Україн...
Україна має список всіх обʼєктів оборонної промисловості на території Росії, про що раніше повідомляв і очільник ГУР Кирило Буданов. Про це розповів військовий експерт Євген Дикий, розповідаючи про те, як Україна обирає цілі для ударів по Росії, переда...