Риба з людськими зубами, медузи і скорпіони: 3 найбільш екзотичні знахідки у водоймах Києва (фото, відео)

У водних угіддях Києва мешканці та гості міста часто зустрічають екзотичних представників тваринного світу.

За останні кілька років у водоймах Києва мешканці та гості міста часто зустрічали екзотичних представників тваринного світу. Починаючи від мініатюрних медуз і закінчуючи представниками сімейства піраньєвих. OBOZREVATEL зібрав топ-3 найнеймовірніших знахідок у водних угіддях столиці , передають Патріоти України.

Риба з людськими зубами

У Дарницькому районі Києва 30 червня 2020 року місцевий житель під час риболовлі на невеликому озері Жандарка виловив досить велику рибу.

Коли чоловік придивився до свого трофея, то його здивуванню не було меж – у тварини були гострі зуби, які дуже сильно були подібні на людські.

Чоловік рибалив на маленькому озері на Позняках.


Рибалка відразу припустив, що на його гачок попалась піранья. Щоб розібратися з уловом, киянин виклав фотографії в соціальній мережі Facebook. У коментарях користувачі встановили, що рибою дійсно виявився представник сімейства піраньєвих – чорний паку.

У риби були зуби, схожі на людські.

"На відміну від своїх відомих "кровожерливих" родичів, паку – травоїдна піранья, основу його раціону становлять водні рослини, фрукти, злаки", – написав Віталій Лява.

Користувачі визначили вид риби.

Намагаючись зрозуміти, як ця риба опинилась у невеликому столичному озері, один із коментаторів припустив, що вона жила у когось в акваріумі, а потім її з якихось причин випустили у водойму.


Скорпіони у водах столиці

В Оболонському районі Києва місцевий житель під час прогулянки біля озера Редькино помітив у воді дивного членистоногого.

Виявилось, що на поверхню, щоб поповнити запаси кисню, вибрався представник сімейства клопових – водяний скорпіон.

Укуси водяних скорпіонів дуже болячі.

Фахівці зазначають, що головна небезпека водяного скорпіона – це укус на великій глибині, який є дуже болючим та може призвести до скорочення м'язів (судоми).

Членистоногі харчуються рибками та пуголовками.

Варто зазначити, що цей представник тваринного світу є хижаком підводного світу. Його основна здобич – дрібні безхребетні рибки та пуголовки.

Комаху виявили на Оболоні в озері.

Китайські медузи в Дніпрі

Влітку 2020 року в соцмережах з'явилися фотографії мініатюрних медуз – користувачі зазначали, що цих дивних тварин знаходили безпосередньо в межах Києва на річці Дніпро.

Більшість коментаторів стурбувалися тим, чи не несуть ці тварини загрозу тим, хто любить активний відпочинок на воді.

Медузи потрапили в Дніпро з китайської річки.

Зі свого боку вчені заспокоїли гостей і жителів столиці – це були представники загону лімномедуз, а саме Craspedacusta sowerbii. Вона потрапила в Україну з річки Янцзи в Китаї.

Коли наприкінці XIX століття акваріумісти перевозили рослини, рибок, мабуть, перевезли й одну зі стадій розвитку цієї прісноводної медузи – поліпи. Вони маленькі, до міліметра, і можуть кріпитися на ікрі, субстраті, якихось каменях, водоростях. В Україні цей вид було виявлено в 1979 році українським вченим Олександром Протасовим.

Медузи не становлять небезпеки для людей.

"Для людей ці істоти абсолютно безпечні, вони не жалять, купатися у водоймах, де є ці медузи, можна без проблем. Але коли їх дуже багато, вони набувають рис хижаків: виїдають у великій кількості зоопланктон... Тож медузи стають конкурентами багатьох видів риб", – розповів доктор біологічних наук, професору Роман Новицький.

Прісноводних медуз помітили в Дніпрі.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Маємо стати міцними не тільки фізично, але й духовно": У священника Миколая знайшли пророцтво про перемогу України

четвер, 28 березень 2024, 12:14

Україна перебуває на порозі великих змін – в очікуванні на повернення тимчасово окупованих ворогом територій та миру українці мають ретельно готуватись та накопичувати ресурси, не лише військові, але й духовні. Слова про це знайшли в пророцтві священни...

Хто слова зодягне у музичні шати

четвер, 28 березень 2024, 10:59

Шукаю композитора. Я, зізнаюся, друзі, не поет, тим паче, не поет-пісняр. Але одного ранку проснувся з віршем у серці. Де й взялося це прекрасне диво — не знаю. Тільки встиг ввімкнути комп’ютер — вилилося хвилюючим текстом на екран. Перечитав, почистив...